Haridusprogrammid eelkooliealistele

Haridusprogrammid eelkooliealistele

Haridusprogrammid eelkooliealistele

Haridusprogramm „Amps troopikast”

Sihtrühm: eelkooliealised (5-6 aastased lapsed)
Kestus: 1 tund
Toimumisaeg: Seoses palmimaja remondiga on programmi läbiviimine 15. märtsist kuni 2020.a. lõpuni peatatud. Soovitame mudilastega sel ajal tulla botaanikaaeda tasuta jalutama või juhendajaga ekskursioonile õpilaste soodusekskursiooni hinnaga, sissepääs tasuta.
Rühma suurus: 10-24 last
Hind: 2.50/laps

Haridusprogrammi „Amps troopikast” käigus loob laps erinevaid meeli kasutades seoseid tuttava ja tundmatu vahel. Botaanikaaia troopikas saab teada, millistelt taimedelt saadakse vilju argipäevase toidu ja joogi tarbeks. Programmi kestel selgub, millisest taimest valmistatakse šokolaadi, aga ka see, milline näeb välja riisitaim, kelle seemnetest tehakse putru või sušit. Mängides luuakse analoogilisi seoseid viie eksootilise taimega.
Võimalikud teemad, mille raames retk lasteaiast Tallinna botaanikaaia kasvuhoonetesse ette võtta, on näiteks järgmised: viljad meie toidulaual, troopiline elukeskkond, lemmiktoidud, keskkonnahoid, maiustamine, Tallinna vaatamisväärsused, kodulinn/kodukant, emadepäev/isadepäev.

Lisainfo ja registreerimine: Tiia Jaanus, tiia.jaanus@botaanikaaed.ee, tel 606 2671
Haridusprogramm valmis Tallinna botaanikaaia ja Tallinna Ülikooli koostöös (ELU projekt).

 

Orienteerumismäng „Aaretejaht“ mudilastele

„Aaretejahti“ saavad Tallinna botaanikaaias iseseisvalt mängida nii lasteaiarühmad kui lastega pered. Mängu mõtlesid välja TLÜ erinevate erialade tudengid 2019.a. lõpul. Mängu väljatöötamisel on lähtutud koolieelse lasteasutuse riiklikust õppekavast 6 ‒ 7- aastastele.

„Aaretejahti“ peetakse kasvuhoonetes. Mängu eesmärgiks on leida piltide peal olevad taimed kaardi järgi botaanikaaia kasvuhoonetest üles. Pildile on vaja kirjutada taime läheduses asuv (audiogiidi)number. Mängu lõpus saavad lapsed taimepiltidel olevaid numbreid väiksemast suuremani järjestades kokku panna sõna. Avastamisrõõmu on küllaga!

Mänguümbriku, kus on nii mängujuhis kui kasvuhoonete plaan ja muud vajalikud mänguvahendid, saab kassast. Eelkooliealistele lastele on sissepääs botaanikaaeda tasuta. Suurema grupiga tulles palume külastusaeg eelnevalt kokku leppida tel 606 2666 või  ekskursioon@botaanikaaed.ee