10.10 Amazonase hõimu Huni Kuin heategevuskontsert

10.  oktoobril algusega kell 19.30 toimub botaanikaaia palmisaalis heategevuskontsert Amazonase hõimu Huni Kuin’ide toetuseks. Selleks on oma jõud ühendanud Eesti ja Brasiilia muusikud ning Huni Kuinide hõimu esindajad – Jordáo piirkonna Huni Kuin’ide hõimu pealik Siá ja tema poeg Txana Bane. Koos Eesti ja Brasiilia artisitidega toovad nad palmisaali oma hinguse ja olemuse, viies meid oma laulude ja lugudega rännakule otse vihmametsa südamesse.

Kontserdil esinevad peale Huini Kuin’ide ka Eduardo Agni, brasiillasest kitarrivirtuoos ja helilooja, kes on esinenud enam kui 30 riigis, välja andnud arvukalt sooloplaate ning loonud heli paljudele filmidele. Kontserdil saab kuulda talle ainuomast kitarrimängutehnikat – hammering’i. Agni muusikas on olulisel kohal Amazonase vihmametsade pärimusmuusika, mida ta mitme aasta vältel kohapeal lindistas ning oma loomingusse põimis. Rändaja esitab mahedalt meloodilist muusikat emakeelse laulusõnaga. Loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes. Muusikuid on toetamas ka Martin Oagu trummidel ja Liis Kibuspuu flöödil.

Piletid eelmüügist kuni 9.oktoobrini siit
20 EUR tavapilet
15 EUR sooduspilet (lapsed, õpilased, üliõpilased, eakad)

Kohapeal
22 EUR tavapilet
18 EUR sooduspilet

Ürituste tulu on suunatud toetamaks Huni Kuin’idel maatüki ostmist Brasiilias, Acres, Jordáo munitsipaalalas. Müügil on maavaldus nende põlises piirkonnas ning selle ostmiseks vajavad nad rahalist toetust. See maatükk piirneb ka teiselt poolt metsaalaga, kus elavad lääne ühiskonnaga mitte kokku puutunud hõimud. Brasiilia 2018. aasta presidendivalimiste tulemusena on sealne poliitika väga tugevalt muutunud ning põlishõimud on järjest ohustatumas seisus, samuti on veelgi intensiivistunud metsade raiumine. Meid ühendab sealsete põlisrahvastega soov ja vajadus alal hoida vihmametsi ning üks võimalus selleks on toetada neid oma põliste elualade vihmametsade endale ostmisel. Heategevuskontserdilt saadud tuluga abistatakse Huni Kuin’idel nende põlispiirkonnas Brasiilias, Acre osariigis, Jordao munitsipaalalas maavalduse ostmist.
Rohkem infot ürituse kohta leiab Facebookist

Living Gaia Estonia MTÜ on loodud selleks, et aktiivselt osaleda maailma mastaabis metsa, looduse mitmekesisuse, põlisrahvaste heaolu, puhta vee ning õhu säilimise eest. Antud projekt toimub koostöös Huni Kuini’de esindajate ja Living Gaia organisatsiooniga Saksamaal.

Tule botaanikaaeda mahedat õhtut veetma looduse rütmides!