Konverents Aleksander Niine 110 / Maastikuarhitektuuri väljakutsed kliimamuutustes

13. märtsil 2020 korraldab Tallinna Botaanikaaed koos Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Maastikuarhitektide Liiduga rahvusvahelise konverentsi „Maastikuarhitektuuri väljakutsed kliimamuutustes”, mis on suunatud kõigile, kelle tegevusest sõltub kaasaegse linnakeskkonna ruumikvaliteet – linnaplaneerijatele, maastikuarhitektidele, arhitektidele, aednikele – nii spetsialistidele kui otsusetegijatele. Konverents küsib, millist elukeskkonda me omale linnas soovime ning milliseid samme on vaja astuda toimetulekuks kliimamuutusega.

Konverents on pühendatud Eesti esimese maastikuarhitekti Aleksander Niine 110. sünniaastapäevale. Aleksander Niine on Eesti haljastuskultuuri üheks teerajajaks, kes sai oma hariduse Inglismaal Readingi Ülikoolis, uuris ja suunas tugevalt maastikuarhitektuuri ja iluaianduse arengut Eestis, töötades nii ERKI õppejõuna, TA teadurina kui Tallinna Botaanikaaia maastikuarhitektina.

Konverentsile on kutsutud esinema eksperdid nii Eestist kui välismaalt, kes tutvustavad visioone, ühiskondlikke kokkuleppeid ja uudseid praktikaid toimetulekuks kliimamuutustega linnades.

KONVERENTSI PÄEVAKAVA

Konverentsile saab registreeruda kuni kohti jätkub SIIN.