13.04 Seeneöö

Kutsume Sind osalema erakordsel sündmusel botaanikaaia palmide all ööl vastu 14. aprilli – Seeneööl. Tunnetame seente energiat ja vaimu, räägime seene vaimust ning kohalolust nii maagilises kui ruumilises perspektiivis.

Seenerännakutest räägib ja ruumi hoiab Ivar aka Karu Nuii. Aivar Jürgenson, PhD, Tallinna Ülikooli vanemteadur, raamatu “Seened kultuuriloos” autor, tutvustab ettekandes seente kultuuriloolist tausta, kõneleb seentega seotud kommetest, harjumustest ja legendidest läbi etnomükoloogilise perspektiivi. Muusikalise ruumiloome eest hoolitseb Rändaja,Rändaja kannab ja koob mahedalt meloodilist atmosfääri, mis hoitud emakeelse laulusõnaga. Lihtsalt puudutavate, aga ka salapäraste ning sügavamate värvingute kõrval jääb muusika paitavaks ja helgekõlaliseks. Kuulajaga sünniks otsekui maagiline ring, milles iga osaleja lisab tervikusse uue elemendi ja kus ükski lugu ei kõla kaks korda täpselt samamoodi. Laulud jutustavad lugusid nii rändurile avanevast suurest maailmast meie ümber kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees. Kaugemad rännuteed viivad helides näiteks Amazonase põlisrahvaste juurde. Loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes. Rändajana manifesteerub Indrek Tammoja.  Õdusat atmosfääri botaanikaaia palmisaalis aitab oma helge loominguga kujundada Okeiko.

Osalejate arv on piiratud! Osalustasu 30 + 5 eurot.

Sündmusest osa saamiseks palume eelnevalt registreeruda. Selleks saada e-kiri aadressil: seeneoo@alkeemialabor.ee kuhu kirjuta oma nimi ning igaks juhuks ka telefon. Kirjale saad vastuse juhisega pileti eest tasumiseks.