14.09 Aianduse õpitoad

Sügise saabumise märgid on juba õhus. Nüüd on hea aeg on oma aed üle vaadata. Kutsume kõiki laupäeval, 14. septembril botaanikaaeda aianduse õpitubadesse, kus saad teada, kuidas oma aias kauneid püsikuid ümber istutada ja kuidas oma lemmikutest rohtseid pistikuid teha.

Püsikute ümberistutamise töötuba kell 12.00– 13.00
Seisad püsikupeenra ees ning mõtled, miks mõned taimed ei ole enam nii ilusad, kui paar aastat tagasi. Ehk vajavad nad ümberistutamist. Aga millal on õige aeg püsikuid ümber istutada ning millega peab seejuures arvestama? Kas saab ehk kiirel hoidistamise ajal istutamise hoopiski kevadesse lükata? Kui tihti on seda üldse tarvis teha on ning kas peab ka väetama? Ja veel paljud teisedki küsimused, mis panevad kukalt kratsima, saavad töötoas vastuse.

Pistikute tegemise töötuba kell 13.30– 15.30
Sul on väga kaunis pelargoon, kirinõges, toredad maitsetaimed või veel midagi sarnast, millest ei tahaks talve tõttu loobuda? Taimed on suvel kosunud, ei mahu enam ka suuremasse potti ja aknalaual valitseb krooniline ruumipuudus. Töötoas õpid kuidas teha rohtseid pistikuid. Sellisel viisil on võimalik taimi väiksemas formaadis üle talve hoida uue kevadeni.
Kohtumiseni botaanikaaias! Pane selga mugavad riided, mis ei karda määrdumist ja ole valmis näpud mulda pistma.

Osalemine õpitubades botaanikaaia tavapiletiga.