15.09 Tarbetaimede päev. Rookroonide meisterdamise töötuba

Pühapäeval, 15. septembril kutsume kõiki tarbetaimede päevale ja rookroonide meisterdamise töötuppa, kus valmistutakse maailma suurima geomeetrilise krooni valmistamiseks.

Päevakava:
11.00-12.00 ‘Šokolaadipuu ja marmelaadipõõsas’ ringkäik ja töötuba lastele. Otsime meelte aiast magusaid taimi ja valmistame šokolaadi                         ning muud maitsvat.
12.00-12.30 käsitöömeister Urmas Veersalu loeng “Geomeetriliste roo- ja õlekroonide näited Eestist ja mujalt Läänemere äärest”. See on                           kaasahaarav rännak nii ajas kui ruumis maagilisse roo- ja õlekroonide maailma.
12.30-16.00 toimub töötuba, meisterdame pilliroost kroone. See unikaalne võimalus pakub meditatiivset näputööd, mis köidab nii suuri                           kui väikeseid. Valmivadkogenud käsitöömeistri juhendamisel lihtsamad geomeetrilised kujundid.
14.00-15.30 ‘Katuse teen pilliroost, vilepilli pajukoorest’ taimetarkust vanarahva varasalvest. Loeng-ekskursioon Krista Kauri                                                juhendamisel.

Taimeriigi mitmekesisus ja tähtsus meie igapäevaelus on tähelepanuväärne. Selle olulise tõsiasja võime kiire elutempo juures aga märkamatult unustada. Lisaks sellele, et taimed annavad meile eluks vajaliku hapniku ja toidu, vajame taimi pea igas eluvaldkonnas. Kutsume kõiki tarbetaimede päevale, kus saab tutvuda tähtsamate kiu- ja õlitaimede ning toidu- ja ravimtaimedega. Taimedest on läbi inimajaloo saadud nii looduslikke pesu- kui kosmeetikavahendeid, rääkimata biodiisli- ja fossiilsetest kütustest. Taimeriik on pakkunud ka ideid ning vajalikku materjali mitmete tarbeesemete, mööbli, elumajade jms ehitamiseks. Tarbetaimede päeval räägime nii jaapani seebipuust kui käsnkõrvitsast, otsime vihmametsa majast üles huulepulgapuu ning papüürus-lõikheina. Selgitame, millistest taimedest saab taimset elevandiluud ja millistest ananassbatisti.

Esimest korda Tallinna botaanikaaias on võimalik kohtuda käsitöömeister Urmas Veersaluga. Tarbetaimede päeval toimuv töötuba on tore eelproov Mardilaadal toimuva maailma suurima geomeetrilise krooni valmistamiseks. Sellest unikaalsest sündmusest on meil kõigil võimalik osa võtta ja oma panus anda.