16. ja 17. juulil toimuvad Tallinna Botaanikaaias Roosipäevad

Valged, punased, kollased, lillad, roosad… Moodsad või traditsioonilised – roosid on tähelepanuväärsed. Värviline õitemeri koos meeliülendava lõhnabuketiga ootab kõik roosihuvilisi Tallinna Botaanikaaias.

Seekordseks Roosipäevade teemaks on väänroosid. Rahvapäraselt on väänroosid tuntud ronirooside nime all, kuigi ronitaimedele iseloomulikke roniorganeid neil ei ole. On vaid väga pikad väänduvad võrsed, mis sirguvad toe najal kõrguste poole ja kattuvad suve jooksul korra või enamgi lopsaka värvika õitemerega. Nende võrseid näeme sirutumas puude latvadesse, katmas võreseinu, pergolaid, obeliske ja muid aiaehitisi. Kes neist on talvekindlamad, tervemad, varaseimad ja parimad õitsejad – seda ja palju muud saab teada 16–17. juulil Roosipäevadel.

Kahe päeva vältel toimuvad põnevad ekskursioonid rosaariumis ja Else Liventaali värskelt ilmunud roosiraamatu “Roosid. Nõuandeid ja soovitusi aednikule” esitlus. Raamatut on võimalik osta kohapeal soodushinnaga.

Müügil on roosiistikud ja püsikud, mis roosidega hästi kokku sobivad. Toimub roosijaht, mille käigus valime kõige ilusama roosisordi. Kõhu täidab Food-attacki tänavatoidubuss ja kohvi pakub Pauligi kohvibuss. Haara kaasa piknikutekk ning tule veeda kena nädalavahetus rooside keskel.

Roosipäevade ajakava:

Laupäev, 16. juuli

11.00 – Raamatuesitlus “Roosid. Nõuandeid ja soovitusi aednikule” Else Liventaal
12.00 – Ekskursioon (eesti keeles)
14.00 – Ekskursioon (eesti ja vene keeles)
16.00 – Ekskursioon (eesti keeles)
18.00 – Loosimine

Pühapäev, 17. juuli
12.00 – Ekskursioon (eesti keeles)
13.00 – Raamatuesitlus “Roosid. Nõuandeid ja soovitusi aednikule” Else Liventaal
14.00 – Eksursioon (eesti ja vene keeles)
16.00 – Ekskursioon (eesti keeles)
18.00 – Loosimine