20.-22.10 Kutsume koolilapsi sügisesel vaheajal taimedega tegelema

Tallinna Botaanikaaed kutsub õpilasi koolivaheajal tutvuma põneva taimemaailmaga. Taimepäevad toimuvad 20.–22. oktoobrini kell 11–15 ning iga päev on erinev programm. Osalema on oodatud 6–14 aastased õpilased. Vajalik on eelnev registreerimine: koolivaheaja taimepäevad või telefonil 606 2660.

Programm:

Teisipäeval, 20. oktoobril
„Rabaseiklus“ – seikleme Kloostrimetsa soo õpperajal, uurime sooraua leiukohta, turbasamblaid jt rabataimi. Taimekaardi meisterdamine.

Kolmapäeval, 21. oktoobril
„Reis mandrilt mandrile“ – läheme troopilisi tarbetaimi tutvustavale retkele kasvuhoonetes. Orienteerumismäng „Aarete jaht“ ning põnev ja hariv mäng „Tunne eksootilisi vilju“. Unenäopüüdjate meisterdamine – uni nagu reis. Ameerika põliselanike indiaanlaste poolt hinnatud maagilised amuletid.

Neljapäeval, 22. oktoobril
„Taimed raviks ja maitseks“ – Avame väikese „nõiaköögi“  ja saame tuttavaks põnevate ravim- ja maitsetaimedega, abiks mäng „Kes on kes?“. Lõhnava kaardi meisterdamine ja retk „Taimed läbi meelte“.

Osalustasu lapse kohta on 10 € päev. Lõunapausiks palume kaasa võtta söögi ja joogi. Osalejate arv on piiratud, grupi suurus on maksimaalselt 10 osalejat. Rohkem infot saab telefonil 606 2660 või marika.leetmaa@botaanikaaed.ee

Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval botaanikaaia kassas.

Lisainfo: 20. ja 22. oktoobril toimub tegevus osaliselt õues, palume riietuda soojalt ja vihmakindlalt.