25.–27.02 Tule valmista botaanikaaiale oma nimeline pesakast lindudele

Tallinna Botaanikaias saab koolivaheajal põnevaid ja uusi kogemusi taimemaailmast. Koolivaheaja taimepäevad toimuvad 25.–27. veebruaril kell 11.00–15.00 ning iga päev on programm erinev.

  • Oodatud on 6.–14. aastased lapsed
  • Ühe päeva hind on 10 €
  • Palume kaasa võtta lõunapausiks söök/jook

Registreerumine: Koolivaheaja taimepäevad

Programm:

Teisipäev, 25.02
Linnupesakastide meisterdamine
Linnupesakastide meisterdamise töötoas õpitakse tundma erinevate linnuliikide pesitsemistingimusi. Kõik linnud ei vaja pesakasti – osa teevad endale pesa ise. Botaanikaaias saab teada, et linnud saab jagada kaheks: suluspesitsejad ja avaspesitsejad ja miks üldse on vaja pesakaste. Õpilastel on kogenud juhendaja käe all ka hea võimalus ehitada pesakaste.

Kolmapäev, 26.02
Linnupesakastide paigaldamine ning linnuvaatlused Kloostrimetsas
Õpilaste poolt eelmisel päeval valmistatud pesakastidele leitakse botaanikaaia territooriumil sobivad kohad ja puud. Pesakastide koha valikul ja nende kinnitamisel puudele tuleb vältida vigu, mis on lindudele ohtlikud.
Peale pesakastide paigaldamist minnakse põnevale matkale Pirita jõeoru maastikukaitsealal ja uuritakse, milliseid linde võib kohata Kloostrimetsa soo õpperajal. Matkal vaadeldakse nii vee- kui metsalinde ning selgitatakse, kuidas ja kuhu veelinnud oma pesa teevad.

Neljapäev, 27.02
Okaspuude imeline maailm
Jalutukäigul botaanikaaias on võimalus tutvuda lisaks kodumaistele okaspuuliikidele ka kaugemalt pärit okaspuudega. Nii väljas kui kasvuhoonetes, aga ka herbaariumis võrreldakse ning mõõdetakse käbisid ja okkaid, et saada näiteks teada kui pikaks võivad kasvada kollase männi okkad või mitme kaupa kimbus on alpi seedermänni okkad. Millise seedermänni seemneid me poest osta saame, selgub samuti botaanikaaias. Botaanikaaias meisterdatakse koju kaasa okkatahvel, mis aitab sel päeval nähtut hiljem meelde tuletada.

Vajalik etteregistreerimine, kohtade arv on piiratud!
Rohkem infot saab: marika.leetmaa@botaanikaaed.ee või 606 2660