4.07 teemapäev „Tervendavad aiad”

Ootame huvilisi teemapäevale „Tervendavad aiad” laupäeval, 4. juulil algusega kell 12.00.
Tervendavad aiad on teadlikult loodud rohealad, kuhu on paigutatud taimed, kes mõjutavad inimest läbi erinevate meelte. Sellised aiad mõjuvad tasakaalustava rohelise oaasina. Jalutuskäik sellises aias aitab leevendada stressi, parandada tuju, tuua ellu meelerahu ja tasakaal. Uurime, kuidas jõuda pingelistest töö- ja olmemuredest looduse tervendavate rütmide keskele. Teemapäeval jagab oma kogemusi ja teadmisi seoses tervendavate rohealadega Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri lektor Kadri Maikov.

Päevakava:
Kell 12.00 Loeng Tervendavad aiad ja maastiku tunnetus, lektor Kadri Maikov. Loeng toimub botaanikaaia  loodusmajas. Koguneme enne loengut väravas, kassa juures.
Kell 14.00 Praktiline tegevus Meelte Aias lektor Kadri Maikovi juhendamisel.
Kell 15.00 Ekskursioon Meelte aias.

Kadri Maikov on Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri eriala lektor. Ta on  doktoritöö Maastiku tervendavad omadused: uurimus tervendavatest aedadest metsa vaadeteni ning on raamatu Tervendavad aiad autor. Peamine spetsialiseerumine on keskkonna psühholoogial ja maastiku kujundamisel. Kadri on igapäevaselt joonestamise ja visualiseerimise õppejõud, lisandunud on kujundamine taimedega ja muud erivajadustega seonduvad kohandumused maastikus. On palju kutsutud õppejõud lugema loenguid erinevatel teemadel. Suurimaks hobiks on tal siiski enda aed.