Botaanikaaia lõhnade öö

21. ja 27. juunil muutub Tallinna botaanikaaed maagiliseks paigaks, sest lõhnavad taimed paljastavad oma saladused. Kõigil on võimalik läbida botaanikaaias lõhnaretk koos giidiga või hoopis kaardi abil ja iseseisvalt. Lõhnade öö ajal on botaanikaaia pargiala avatud kuni 23-ni, kasvuhooned 22-ni.

Programm 21.06

19.00 Lõhnaretkel koos Urmas Laansooga otsitakse vastuseid küsimustele, miks taimed lõhnavad, mis on eeterlikud õlid ning kuidas kasutada lõhnataimi ja eeterlikke õlisid igapäevaelus.

18.30 – 22.00 tutvustab Eesti Aroomteraapia Ühing kõigile huvilistele aroomteraapia olemust, eeterlike õlide kasutusvõimalusi ja ohtusid. Aroomterapeudid aitavad osalejatel valida hetkevajadustele vastav eeterlike õlide segu kas lihtsalt nautimiseks või stressi leevendamiseks. Sobiva segu (miniparfüümi) saab kaasa 2 euro eest. Samuti tutvustatakse aroomteraapilisi looduskosmeetika ja hügieenitooteid, käsitööd ja muud põnevat.

Programm 27.06

19.00 Lõhnaretkel koos Krista Kauriga otsitakse vastuseid küsimustele, miks taimed lõhnavad, mis on eeterlikud õlid ning kuidas kasutada lõhnataimi ja eeterlikke õlisid igapäevaelus.

20.30 Aleksei Turovski ja Urmas Laansoo vestlusring teemal “Lõhnade roll taimede ja loomade elus”.

 

Ekskursioonile, töötubadesse ja vestlusõhtule eelregistreerima ei pea. Kes ekskursioonile ei soovi minna võib lõhnaretke läbida iseseisvalt spetsiaalse kaardi abil, mille saab küsida kassast.