Botaanikaaia uus majandushoone sai nurgakivi

1. detsembril paigaldati nurgakivi Tallinna Botaanikaaia uuele majandushoonele (Kiviaia 13), mis avatakse tuleva aasta septembris.

„Tallinna Botaanikaaed on huvitava ajalooga paik, asudes Eesti Vabariigi esimesele presidendile Konstantin Pätsile kuulunud Kloostrimetsa talu maadel. Taimeriigi mitmekesisust on seal uuritud, kaitstud ja tutvustatud juba aastast 1961,“ märkis abilinnapea Kalle Klandorf. „Botaanikaaia arendamine on linnale väga oluline, mis kajastub ka tuleva aasta linnaeelarve investeeringute osas, kus selleks on kavandatud kaks miljonit eurot. Üks tähtsamaid ehitisi ongi uus majandushoone.“

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul rendib botaanikaaed haldusosakonnale hetkel ruume Eesti Vabariigi esimese presidendi Konstantin Pätsi perekonnale kuuluvas hoones, mis aga tuleb vabastada. „Tuleval aastal saab Tallinna Botaanikaaed ajakohase majandushoone, kuhu võtavad koha sisse lisaks haldusosakonna garaažile ka töökojad ja töötajate riietusruumid. Samuti kolivad uude majandushoonesse herbaarium, teadurite ruumid ja laboratooriumid ning botaanikaaia raamatukogu. Botaanikaaial on põhjust rõõmustamiseks veelgi, sest kevadel alanud rekonstrueerimistööd palmimajas on lõpusirgel ja troopilist lühipuhkust pakkuv hoone taasavatakse külastajatele uuel aastal,” rääkis Võrk.

Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärve sõnul avab uus maja botaanikaaiale täiesti uued võimalused. „Kõigepealt lahendab see senise suure ruumiprobleemi nii halduse kui väärtuslike kollektsioonide säilitamise seisukohalt. Nende kolimine uude majja annab omakorda võimaluse kohandada praeguse administratsioonihoone esimene korrus külastuskeskuseks ning rajada senise katseaia asukohale uus külaliste parkla. Botaanikaaed saab selle sammuga tervikliku ruumilahenduse,” selgitas Sinijärv. Lisaks pakub uus hoone kaasaegseid võimalusi liigikaitse ja linnahaljastuse rakendusuuringute läbiviimiseks. Kiviaia 13 kinnistu teletorni-poolne osa on kavas kujundada avalikult külastatavaks näidiskoosluste alaks.

Tallinna Botaanikaaia majandushoone ehitustöid teostab Ehitus5ECO OÜ. Hoone projekteeris AS Resand. Projekti kogumaksumuseks on kavandatud 3,55 miljonit eurot. Hoone valmib järgmise aasta septembris.

tulevane majandushoone

nurgakivi