Botaanikaaias saab näha maagilisi nõiataimi

19.-27. novembrini toimub Tallinna Botaanikaaias selle aasta viimane temaatiline näitus, mis on pühendatud nõiataimedele.

 

Tallinna Botaanikaaia metoodiku ja näituse ühe kuraatori Urmas Laansoo sõnul on nõiataimede näitus põnev avastusretk taimede müstilisse maailma. “Juba aegade algusest on taimi peetud elusateks ja hingestatuteks ning elupaigaks maagilistele jõududele. Taimede abil on tulevikku ennustatud, neid on kasutatud kehast lahkumiseks ja hingede maailmas liikumiseks, haiguste ja kurja silma eest kaitsmiseks, armastatu tagasitoomiseks ja võõra vara röövimiseks.”

 

“Taimi, kellele inimesed oluliste sündmuste puhul loota võisid, austati sügavalt, nendest kirjutati legende ja lugulaule. Mitmete vanade müütide järgi on puud ka inimsoo esivanemateks. Paljud taimed on pühendatud jumalatele ja isegi nendega võrdsustatud,” lisas Laansoo.

 

Näitusel “Nõiataimed” on esindatud nii meie kultuuris teada-tuntud raviomaduste ja maagiaga seotud taimed kui ka maailma eri paigust pärit eksootilised taimed. “Lisaks esivanemate poolt austatud pihlakale, kadakale, pärnale, lepale, sarapuule ning paljudele teistele taimedele on võimalik lähemalt tutvuda ka paljude eksootiliste väetaimede võlujõuga nagu näiteks harilik aaloe, india nonipuu ja hõlmikpuu,” selgitas Laansoo.

 

Tallinna Botaanikaaia direktori Karmen Kähri sõnul tasub näitusele tulla nii nendel, kes tahavad ise nõiataimede kohta teada saada kui ka nendel, kes soovivad koos giidiga maagiliste taimede saladusi avastada. “Plaanilistele ekskursioonidele lisaks toimub 27. novembril psühholoogiamagister Helle Kaasiku loeng Amazonase vihmametsadest pärit psühhedeelse taimetee ayahuasca rituaalse kasutamise viisidest ja tulemustest ning maailma taimede tänuriitus Errol Varese eestvedamisel.”

 

Näitus “Nõiataimed” on avatud botaanikaaia palmimajas iga päev kell 11.00-16.00.

 

Plaaniliste ekskursioonide toimumisaeg (ekskursioon ja tänuriitus sisalduvad piletihinnas):

19. november kell 12.00 (eesti keeles)

20. november kell 12.00 (eesti keeles)

26. november kell 12.00 (eesti keeles)

27. november kell 12.00 (eesti ja vene keeles)

27. november kell 13.00 Helle Kaasiku loeng psühhedeelsest taimeteest ayahuasca’st

27. november kell 14.00 Tänuriitus Errol Varese eestvedamisel

 

 

Tallinna Botaanikaaed (TBA) asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961. aastal ning selle eesmärk on uurida, kaitsta ja tutvustada taimeriigi mitmekesisust ja edendada loodusteadlikku mõtteviisi. TBA tegevusaja jooksul kogutud kollektsioonid ning kujundatud avamaa- ja kasvuhooneekspositsioonid on Eestis unikaalsed ja liigirikkaimad (üle 8000 taksoni ja sordi). TBA on Baltimaade Botaanikaaedade Assotsiatsiooni (ABBG) ja Rahvusvahelise Botaanikaaedade Looduskaitse Organisatsiooni (BGCI) liige.

 

 

Lisainfo:

Näituse “Nõiataimed” kuraatorid Urmas Laansoo, Krista Kaur ja Tiia Jaanus

51 966 960

www.botaanikaaed.ee

facebook.com/TallinnaBotaanikaaed

instagram.com/botaanikaaed