Elulõngad, floksid ja viinamarjad

24.‒26.08.2018 “Elulõngad, floksid ja viinamarjad”

Elulõngad paeluvad imelistes värvitoonides õitega. Nad on asendamatud taimed vertikaalhaljastuses. Maailmas on aretatud rohkem kui 5000 elulõngasorti, millest 150 on aretanud Aili ja Uno Kivistik Roogoja talus. Näitusel tutvustatakse ka flokse, kes lummavad oma erksavärviliste ja hurmavalt lõhnavate õitega. Lisaks elulõngadele ja floksidele saab näitusel tutvuda põnevate püsililledega.

Huvi viinamarjade kasvatamise vastu on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud. Eestimaal kasvatatud viinamarjade väljapanek annab hea võimaluse tutvuda nii avamaal kui kasvuhoonetes kasvatatavate sortidega. Näitusel eksponeeritud elulõngad ja viinamarjad pärinevad Roogoja talust, floksid ning püsililled Nõrga talust. Valik uusi ja põnevaid floksisorte on näitusele jõudnud Heli Tominga erakollektsioonist.

Kõigil huvilistel on võimalik osaleda ekskursioonil, mis toimub igal näituse päeval kell 14:00, kus Nõrga talu perenaine Krista Kukk tutvustab näitusel olevaid põnevaid püsilillede sorte.

Reedest pühapäevani toimub istikute müük, kus saab koju valida Roogoja talu elulõngu ja viinapuid ning Nõrga talu püsililli. Müügil on rikkalik valik iiriste sorte. Maksta saab nii sularahas kui ka kaardiga. Küsimustele püsilillede, elulõngade ja viinamarjade kohta vastavad suurte kogemustega taimekasvatajad Taavi Kivistik ja Krista Kukk.

Elulõngade, flokside ja viinamarjade näitus on avatud R-P, kell 11.00-19.00.
Sissepääs tavahinnaga.
Avamaa on avatud kell 10.00-20.00