KUNSTIAKADEEMIA KLAASIKUNSTI ja KERAAMIKA NÄITUS

Alates 26. maist näeb Tallinna Botaanikaaias Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti ja keraamika tudengite ühisnäitus OMAVAHEL / BETWEEN US.

Tallinna Botaanikaaia ja Eesti Kunstiakadeemia koostöös valminud näituse pealkiri juhib tähelepanu teoste sisulisele poolele, kus noored kunstnikud käsitlevad teemasid, millest enamasti räägitakse vaid omavahel.

„Omavahel“ võib tähendada ka koosolemist looduskeskkonna- ja maailmakõiksusega, tajudes selle haprust, esteetikat või hoopis mängulisust.

Tunded, kogemused ning elulised küsimused on toodud vaatajate ette, kus neile püütakse leida mõistjaid ja kaasamõtlejaid.

Klaasikunsti eriala üliõpilastest osalevad näitusel tänavused bakalaureuseõppe lõpetajad Anneli Endla, Marie Järva, Eva-Maria Mirzojeva, Gerti-Carmen Tein, Elvira Beljajeva, Marilin Laas ja Rait Lõhmus, magistrandid Annika Mätlik ja Mari-Liis Makus ning vahetusüliõpilased Marlene Lahmer (Austria), Ariana Muixi Gutiérrez (Kataloonia) ja Henriikka Pöllänen (Soome). Kursust juhendasid professor Mare Saare ning välisõppejõud USA-st Jennifer Blazina ja professor Michael Rogers.

Keraamikaosakonnast eksponeerivad oma töid bakalaureuseõppe lõpetajad Merilin Põldre, Mart Vaarpuu, Joosep Pihl, Cathy Saarm, vahetusüliõpilased Jovana Ćulibrk (Serbia), Eveline Hintsala (Soome) ning magistrandid Margit Terasmees, Kristel Ojasuu, Eve Hint ja Clelia Piirsoo.
Kursust juhendasid professor Urmas Puhkan ja külalislektor Kristel Saan.

Näituse taiesed on paigutatud üle terve Tallinna Botaanikaaia territooriumi.