Säntpooliate juubelinäitus 16.-19.05

16.–19. maini toimub säntpooliate näitus, mida korraldatakse koostöös erakollektsionääridega juba kümnendat aastat.

Laupäeval, 18. mail kell 15.00 toimub töötuba, kus räägitakse kuidas säntpooliat kasvatada, ümberistutada ja kuidas toimub paljundamine. Lisaks saab teada millist mulda ja väetist kasutada.

Säntpoolia (Saintpaulia) perekonda gesneerialiste (Gesneriaceae) sugukonnas kuulub 20 liiki taimi Ida-Aafrikas. Looduslikult kasvavad säntpooliad Tansaanias Usambara mägedes ja Keenia lõunaosa kaljudel ning rannikumetsa sammaldunud kividel. Esimene säntpoolia kirjeldati 1893.a.
Säntpooliasorte on üllatavalt palju. Aretatud on enam kui 2000 sorti. Tuntakse liht- ja täidisõielisi, tähtja õiega, kurruliste ja roheliste kroonlehtedega sorte. Kõige ebatavalisemad on halli või kollase õiega, kirjulehised ning rippuvate vartega säntpooliad. Säntpooliaid müüakse maailmas aastas mitu miljonit taime enam kui 25 miljoni USA dollari väärtuses. Taime teaduslik nimetus on antud parun
Walter von Saint Paul-Illaire (1860–1910) auks, kes selle taime Tansaanias loodusest avastas. Säntpooliate kõrval tutvustatakse näitusel teisi gesneerialisi, nagu kaljuhepik (Petrocosmea), sinningia (Sinningia), sipelgalill (Codonanthe), leitselill (Achimenes), punahuul (Aeschynanthus),  sinilehter (Streptocarpus), vasklehik (Episcia), urnõis (Nematanthus), õnnekann (Chirita) ja teised. 10s juubelinäitus valmib koostöös erakollektsionääridega. Näituse ajal müüakse säntpooliate haruldasi sorte, juurdunud lehepistikuid, neile sobilikku mulda ja eriväetist. Näitusel on võimalik saada konsultatsiooni gesneerialiste kasvatamise kohta ning näidatakse filmi gesneerialistest.