Seenepäevad 13.-14. aprillil

Mitmeid kõrgelt hinnatud söögiseeni ning tuntud ravitoimelisi seeni saab kasvatada koduaias. Looduspuhtal kasvualusel valminud seenekübarad on ühteaegu maitsvad ja tervislikud. Botaanikaaias toimuvas töötoas saab seenehuviline õppida, kuidas seeneniidistikuga puupakke nakatada ja kuidas nakatatud pakke hooldada. Soovijatel on võimalus ise seenepakk valmistada ning see koduaeda kaasa viia. Lisaks saab teada, kuidas rajada aiamaale seenepeenar või kasvatada erinevaid seeni lausa linnakorteris. Kasvatada saab kõrgelt hinnatud söögiseeni nagu šiitake (Lentinula edodes), eestlastele rohkem tuntud austerservikut (Pleurotus ostreatus) ning vähem tuntud kuningservikut (Pleurotus eryngii), aga ka heade raviomadustega lakkvaabikut ehk reišit (Ganoderma lucidum). Tänavu on võimalik kasvama panna ka eriti omapärase viljakehaga maitsvat ning hea ravitoimega lõvilakk-korallnarmikut (Hericium erinaceus). Eriti huvitav seen on aga dekoratiivse bioluminestseeruva ehk helendava viljalihaga kirbe panell (Panellus stipticus). Kevadel töötoas nakatatud seenepakkudelt võib juba sügisel seenesaaki oodata. Seenepäevadel botaanikaaias on soodushinnaga müügil seenemütseel nii tüüblitel, teraviljal kui vedelkultuurina ning seenekasvatuseks vajalikud tarbed. Arveldamine sularahas.

Töötuba on avatud 13. ja 14. aprillil kell 12.00-16.00

Ajakava:

12.00 loeng seenkasvatuse spetsiifikast, nakatamismeetoditest, kasvualustest

13.30 alustame seenepakkude nakatamisega (osalus eelregistreerimisega 15.-)

12.00 on kõik lapsed oodatud seenekunsti töötuppa, kus lapsi juhendab disainer ja kunstnik Okeiko. Lastele on töötoas osalemine tasuta!

Sissepääs botaanikaaeda tavahinnaga. Töötoas osalemine on lisatasu eest, seenepaku valmistamine maksab 15 eurot. Hind sisaldab värskelt lõigatud ning nakatamiseks ette valmistatud lehtpuupakku, seeneniidistikku omal valikul ja vajalikke vahendeid paku nakatamiseks seeneniidistikuga. Neile, kes töötoas seenepakku valmistada ei soovi, jagatakse tasuta infot ja juhendeid seente kasvatamiseks ja pakkude valmistamiseks tulevikus. Kõigil on võimalus osta kaasa seeneniidistikku.

REGISTREERIMINE: Seenepäevadel valmistatakse kuni 60 seenepakku. Kui soovid töötoas endale seenepaku valmistada, siis registreeru aktiivsete osalejate hulka! Registreeru siit

Osalustasu 15 eurot saab maksta kohapeal sularahas. Seeneriigi saladustesse juhatab Alkeemialabor 

Seenepäevade vahel algab 14. aprillil kl 20.00 botaanikaaia palmimajas ka  „Seeneöö“, millel osalemine vajab eelregistreerimist. Vt lähemalt https://www.facebook.com/Alkeemialabor