Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00

Haridusprogrammid eelkooliealistele

Mõlemale Tallinna botaanikaaia haridusprogrammile on 2021.a. välja antud keskkonnaharidusliku õppeprogrammi kirjelduse kvaliteeti tõendav märgis „Läbimõeldud programm”, mis kehtib kuni 1. juunini 2026.a.

Haridusprogramm „Amps troopikast”

Sihtrühm: eelkooliealised (5-6 aastased lapsed)
Kestus: 1 tund
Toimumisaeg: aastaringselt
Rühma suurus: 10-24 last
Hind: 2.50/laps

Haridusprogrammi „Amps troopikast” käigus loob laps erinevaid meeli kasutades seoseid tuttava ja tundmatu vahel. Botaanikaaia troopikas saab teada, millistelt taimedelt saadakse vilju argipäevase toidu ja joogi tarbeks. Programmi kestel selgub, millisest taimest valmistatakse šokolaadi, aga ka see, milline näeb välja riisitaim, kelle seemnetest tehakse putru või sušit. Mängides luuakse analoogilisi seoseid viie eksootilise taimega.
Võimalikud teemad, mille raames retk lasteaiast Tallinna botaanikaaia kasvuhoonetesse ette võtta, on näiteks järgmised: viljad meie toidulaual, troopiline elukeskkond, lemmiktoidud, keskkonnahoid, maiustamine, Tallinna vaatamisväärsused, kodulinn/kodukant, emadepäev/isadepäev.

Lisainfo ja registreerimine: ekskursioon@botaanikaaed.ee, tel 606 2666
Haridusprogramm valmis Tallinna botaanikaaia ja Tallinna Ülikooli koostöös (ELU projekt).

 

Orienteerumismäng „Aaretejaht“ mudilastele

„Aaretejahti“ saavad Tallinna botaanikaaias iseseisvalt mängida nii lasteaiarühmad kui lastega pered. Mängu mõtlesid välja TLÜ erinevate erialade tudengid 2019.a. lõpul. Mängu väljatöötamisel on lähtutud koolieelse lasteasutuse riiklikust õppekavast 6 ‒ 7- aastastele.

„Aaretejahti“ peetakse kasvuhoonetes. Mängu eesmärgiks on leida piltide peal olevad taimed kaardi järgi botaanikaaia kasvuhoonetest üles. Pildile on vaja kirjutada taime läheduses asuv (audiogiidi)number. Mängu lõpus saavad lapsed taimepiltidel olevaid numbreid väiksemast suuremani järjestades kokku panna sõna. Avastamisrõõmu on küllaga!

Mänguümbriku, kus on nii mängujuhis kui kasvuhoonete plaan ja muud vajalikud mänguvahendid, saab kassast. Eelkooliealistele lastele on sissepääs botaanikaaeda tasuta. Suurema grupiga tulles palume külastusaeg eelnevalt kokku leppida tel 606 2666 või  ekskursioon@botaanikaaed.ee

 

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

chevron-downarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram