Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Looduse-õpperajad

Tallinna botaanikaaed asub Pirita jõeoru maastikukaitselal. Siinsete taimekoosluste ja rikka elustiku tutvustamiseks on botaanikaaed rajanud 2 õpperada.

Looduse-õpperada on 3,9 km pikk ja läbib 15 erinevat maastikuvormi ning kasvukohatüüpi: kuiv pärisaruniit, salumännik, sõnajalgade org, tamme-segamets, sooraua leiukoht, rabastunud männik, kaasik, lepik jne. Osa õpperajast asub botaanikaaeda ümbritseva tara sees (punktid nr 1-4 ning 14 ja 15), sellega tutvumiseks peab suvehooajal lunastama botaanikaaia pääsme. Sügistalvisel ja varakevadisel ajal on ka botaanikaaia territooriumil asuva õpperaja osa külastamine tasuta. Õpperada renoveeriti 2011. aastal SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) finantstoel. KIK-i rahalisel toel valmis õpperada tutvustav trükis erinevates keeltes. Trükiste sisuga on võimalik tutvuda siin:

TALLINNA BOTAANIKAAIA LOODUSE-ÕPPERADA

ПРИРОДОВЕДЧЕСКАЯ ТРОПА ТАЛЛИННСКОГО БОТАНИЧЕСКОГО САДА

TALLINN BOTANIC GARDEN NATURE TRAIL

TALLINNAN KASVITIETEELLISEN PUUTARHAN LUONTOPOLKU

 

Kloostrimetsa soo õpperada on 2,5 km pikk ning varustatud 7 teabetahvliga. Õpperada asub kogu ulatuses väljaspool botaanikaaia territooriumit ümbritsevat tara. Tänaseks on inimtegevus kunagist 20 ha suurust Kloostrimetsa sood suuresti kahjustanud ning soost on kujunenud mustika-kõdusoomännik. KIK-i rahalisel toel valminud trükiste sisuga on võimalik tutvuda siin:

KLOOSTRIMETSA SOO ÕPPERADA

УЧЕБНАЯ ТРОПА БОЛОТА КЛООСТРИМЕТСА

KLOOSTRIMETSA PEATLAND STUDY TRAIL

KLOOSTRIMETSAN SUON LUONTOPOLKU

 

Botaanikaaia kassast saab laenutada tasuta audiogiidi, mis sisaldab kasvuhoone- ja väliskollektsioonide tutvustust 4 keeles (eesti, vene, soome ja inglise keel) ning õpperadade tutvustust 3 keeles (eesti, vene ja inglise keel). Botaanikaaia audiogiidi tegemist on rahaliselt toetanud KIK.


SAMBLIKUSAFARI

Samblikusafari on kõigile huvilistele iseseisvaks läbimiseks mõeldud õpperada, mille käigus on võimalik tutvuda botaanikaaia puudel kasvavate samblikega. Rada koosneb 11 tähistatud puust, millelt otsitakse foto ja kirjelduse põhjal 14 samblikuliiki, sealhulgas 1 liik, mida leiti viimati Tallinnas üle 70 aasta tagasi. Rada algab samblike, sammalde ja puuseente püsinäituse juures, kus asub ka Samblikusafari postkast, millest leiab juhised raja läbimiseks ning tähistatud puude kaardi.

 

Liituge meie uudiskirjaga

chevron-downarrow-up
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram