Kassa 10-19, avamaa 10-19, kasvuhooned 11-19

Kõrvitsafestival 21.10-05.11.23

Avaldatud: 12.04.23

Kas teate köögivilja, mis sobib ühtviisi hästi supiks, salatiks, moosiks, soolaseks pirukaks ja magusaks koogiks? Tema seemned on söödavad ning osavamad on viljalihast isegi veini kääritanud. Nende  suurepäraste omaduste tõttu väärib kõrvits ka suuremat tähelepanu ning seetõttu on hilissügis Tallinna Botaanikaaias pühendatud kõrvitsale. Sügis on aeg, mil katsetada ja küpsetada ning otsida uusi maitseid toidulauale. 

Kutsume kõiki jagama oma lemmikretsepti kõrvitsast!  

Sul on võimalus jagada enda lemmikretsepti teistega Tallinna Botaanikaaia Facebooki lehe kaudu, et ka teised Sinu imelisest roast osa saaksid. Tee selleks oma kõrvitsatoidust foto ja saada see koos retseptiga aadressile aed@botaanikaaed.ee. Kõigi avaldatud retseptide vahel loositakse auhind.

„Aedniku tund“  ja „Kõrvitsameisterdamise töötoad“

Kui päris hästi ikka veel ei tea, milline on taldrikkõrvits, pudelkõrvits, ilukõrvits, käsnkõrvits või suvikõrvits, siis on just õige aeg osaleda „Aedniku tunnis“, kus saab teadmisi, kes nimetatud kõrvitsatest pakuvad rõõmu kõhule, kes silmale. Näitusele lisaks on nädalavahetustel võimalik osaleda meisterdamise töötubades. Valmistame kõrvitsaid erinevatest materjalidest, mille saab osaleja ka endale mälestuseks ja päeva meenutamiseks kaasa viia. 

Kõrvitsate kasvatusest saab lisateadmisi läbi esitluse ja ekskursiooni:
22.10, 28.10, 29.10 kell 13-00-14.00 toimuvas „Aednikutunnis“, mida viib läbi kõrvitsaid kasvatanud vanemaednik Ave Visnapuu.

Kõrvitsate meisterdamise töötoad suurtele ja väikestele toimuvad:
21.10, 22.10, 28.10, 29.10, 04.11, 05.11 kell 12.00-15.00 Pille Hermanni juhendamisel.

Näitusekõrvitsad on kasvanud ja kosunud Tallinna Botaanikaaia aednike hoolsa pilgu all. Täiendust on tulnud ka Lõuna-Eestist.
Näituseks on kõrvitsaid kasvatanud ja nende eest hoolt kandnud: Ave Visnapuu, Pille Hermann, Õnne Kuriks, Tiina Marjapuu, Tiia Jaanus ja Anne Jaakson

Toimuvad ka kõrvitsateemalised ekskursioonid vene keeles.

Kõrvitsamaailmast inspireeritud kostüümiga külalised osalevad loosis

Kõrvitsafestivali rõõmsamaks tegemiseks ja paremaks meelde jätmiseks ning endale toredaks mälestuseks saab kõrvitsafestivalil osaleja tulla kohale kõrvitsast inspireeritud kostüümis. Kõikide kostüümides tulijate vahel loositakse igal nädalal välja auhind. Täpsem info kohapeal. 

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram