Kassa 10-19, avamaa 10-19, kasvuhooned 11-19

Kõrvitsafestival 21.10-05.11.23

Avaldatud: 12.04.23

Kõrvitsafestivalil tutvustatakse erinevaid Eestis ja Lätis kasvatatavaid kõrvitsasorte, kõrvitsakasvatust, müüakse kõrvitsaid, erinevate sortide seemneid ja kõrvitsatooteid. Kohvikus pakutakse nädalavahetustel kõrvitsatoite.

Kõrvitsafestivali eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust nii kõrvitsakasvatuse kui ka mahetootmise valdkonnas ning aidata ja innustada aiasaaduste kasvatajaid ka oma väikeses koduaias. Tallinna Botaanikaaias on kõrvitsad kasvatanud Meelte Aia kuraator Ave Visnapuu ja taimekaitsespetsialist Pille Hermann, kes jagavad enda teadmisi festivali külastajatega.

Isekasvatatu ja mahepõllundus on moes ning seda tuleb julgustada igal tasandil. Kõrvitsafestivalil saame teada ka, et Halloween - öö vastu kõikide pühakute päeva, ulatub enam kui 2000 aasta tagusesse aega ja on keltide traditsiooniline püha Samhain, millega saadetakse ära valgus ja tähistatakse suve lõppu ja uue aasta algust.

Kõrvitsafestivalil toimuvad ekskursioonid nii eesti kui ka vene keeles ning põnevad töötoad.

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram