Kassa 10-19, avamaa 10-19, kasvuhooned 11-19

Näitus "Taimede rännakud" 23.09-01.10

Avaldatud: 11.04.23

Iseseisvalt taimed väga suured rändajad ei ole, aga inimeste ja loomade kaasabil võivad nad ette võtta pikki rännakuid ühest riigist teise ja liikuda lausa mandrite ja maailmajagude vahel.

Näitusel "Taimede rännakud" 23.09-01.10 kell 11.00-19.00 tutvustame oluliste toidu- ja tarbetaimede ajaloolisi rännakuid looduslikust kasvukohast piirkonda, kus neid tänapäeval kultuurtaimedena kasvatatakse. Et kartul on pärit Ameerikast, on kõigile teada, aga sealtsamast pärinevad ka tomat, maapähkel, kakao, paprika, mais ja tubakas.

Näitusel saab teada, kui oluline roll oli näiteks Aleksander Suure sõjaretkedel itta, kus tutvuti senitundmatute metsikute ja kultiveeritavate taimedega. Sõjaretkedelt toodi kaasa mitmeid kaasajal tuntud taimede vilju ja seemneid. Selgitame, kus on kurgi, kõrvitsa, nisu, rukki ja paljude teiste tänapäeval tuntud toiduandjate kodumaa, millised on maailma vanimad kultuurtaimed ja milliseid teid mööda need meie juurde on sattunud.

Näituse raames toimub 24. septembril viinamarjakasvataja Nele Jaago populaarne töötuba.

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram