Looduse-õpperajad

Looduse-õpperajad

Looduse-õpperajad

Tallinna botaanikaaed asub Pirita jõeoru maastikukaitselal. Siinsete taimekoosluste ja rikka elustiku tutvustamiseks on botaanikaaed rajanud 2 õpperada.

Looduse-õpperada on 3,9 km pikk ja läbib 15 erinevat maastikuvormi ning kasvukohatüüpi: kuiv pärisaruniit, salumännik, sõnajalgade org, tamme-segamets, sooraua leiukoht, rabastunud männik, kaasik, lepik jne. Osa õpperajast asub botaanikaaeda ümbritseva tara sees, sellega tutvumiseks peab suvehooajal lunastama botaanikaaia pääsme. Sügistalvisel ja varakevadisel ajal on õpperaja külastamine tasuta. Õpperada renoveeriti 2011. aastal SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) finantstoel. KIKi rahalisel toel valminud trükis on tasuta saadaval botaanikaaia kassas. Trükiste sisuga on võimalik tutvuda siin:

TALLINNA BOTAANIKAAIA LOODUSE-ÕPPERADA

ПРИРОДОВЕДЧЕСКАЯ ТРОПА ТАЛЛИННСКОГО БОТАНИЧЕСКОГО САДА

TALLINN BOTANIC GARDEN NATURE TRAIL

TALLINNAN KASVITIETEELLISEN PUUTARHAN LUONTOPOLKU

 

Kloostrimetsa soo õpperada on 2,5 km pikk ning varustatud 7 teabetahvliga. Õpperada asub kogu ulatuses väljaspool botaanikaaia territooriumit ümbritsevat tara. Tänaseks on inimtegevus kunagist 20 ha suurust Kloostrimetsa sood suuresti kahjustanud ning soost on kujunenud mustika-kõdusoomännik. KIKi rahalisel toel valminud trükis on tasuta saadaval botaanikaaia kassas. Trükiste sisuga on võimalik tutvuda siin:

KLOOSTRIMETSA SOO ÕPPERADA

УЧЕБНАЯ ТРОПА БОЛОТА КЛООСТРИМЕТСА

KLOOSTRIMETSA PEATLAND STUDY TRAIL

KLOOSTRIMETSAN SUON LUONTOPOLKU

 

Botaanikaaia kassast saab laenutada tasuta audiogiidi, mis sisaldab kasvuhoone- ja väliskollektsioonide tutvustust 4 keeles (eesti, vene, soome ja inglise keel) ning õpperadade tutvustust 3 keeles (eesti, vene ja inglise keel). TBA tasuta rakendus sisaldab samuti audiogiidi. Nii botaanikaaia audiogiidi kui botaanikaaia rakenduse tegemist on rahaliselt toetanud KIK.