28.02.-8.03 Orhideepäevad

28.02 – 08.03 on Tallinna Botaanikaaed taas kord orhideede päralt. Just sellel ajal toimuvad palmihoones ja kasvuhoonetes kauniks kevadiseks traditsiooniks saanud orhideepäevad.

Orhideed on lummanud inimesi juba ammustest aegadest. Nende eluviisid ja õied on sedavõrd kummalised, et sageli tundub nagu oleks Loodus nende taimede loomisel lasknud käiku kogu oma fantaasia. Siiski pole siin midagi tehtud uisapäisa. Iga pisimagi õie detaili loomisel on olnud oma põhjus: kõik täpikesed, karvakesed, triibud ja hullutavad aroomid on tolmeldajate ligimeelitamiseks.
Lisaks tolmeldajatele on orhideede võrku langenud aga ka inimesed. Orhideede välimus ja eluviisid on tavapärasest nii erinevad ja liikide mitmekesisus sedavõrd suur, et neid eksootilisi iludusi on püütud “taltsutada” sajandeid. Ammustel aegadel olid orhideed vaid väga varakate inimeste lilled, tänapäevaks on neist aga saanud ühed armastatumad toataimed. Aretatud hübriidide nimekiri on nüüdseks juba tublisti pikem kui liikide oma, mis sest, et viimaseidki on maailmas ligikaudu 18 500. Ja killukese sellest põnevast maailmast, nii looduse loodust kui inimeste aretatust, püüabki teieni tuua Tallinna Botaanikaaed.

Lisaks õite imetlemisele on kahel näituse nädalavahetusel külastajatel võimalik (28.02 – 01.03 ja 06.03.-08.03) põnevaid orhideesorte ka kaasa osta. Neid müüb botaanikaaia hea koostööpartner Rikets Lilled. Nõuandeid saab küsida orhideede kodus kasvatamise kohta kogenud spetsialistidelt.

Näitus on avatud botaanikaaia kasvuhoonetes kell 11.00-16.00. Sissepääs tavahinnaga.

  • Paphiopedilum

  • Burrageara-Oncidopsis-Nelly-Isler-Cambria