Eesti looduse päev 14. augustil

Tänavu tähistatakse Eesti looduse päeva juba neljandat korda. Päeva eesmärk on kutsuda inimesi Eesti loodust paremini tundma õppima, väärtustama ja hoidma. Päeva tunnuslause on „Tunne kodumaa loodust ja kultuuri“.

Tallinna Botaanikaaed korraldab 14. augustil kell 10.00 samblike õpperetke Liis Marmor-Ohtla juhendamisel ja kell 13.00 kadakaretke Krista Kauri juhendamisel.

Samblike õpperetk
Laupäeval, 14.08 kell 10.00, koguneme kassa juures
Kestus kuni 1,5 tundi
Retke juhendaja: Liis Marmor-Ohtla

Eesti looduse päeva samblike õpperetkel tuleb juttu samblike ohustatusest ja ohuteguritest, nende kasutamisest vanade kõrgema looduskaitselise väärtusega metsaalade indikaatoritena ning samuti praegu üle Eesti toimuvast metsasamblike vaatlemise kampaaniast. Õpime muuhulgas tundma samblike vaatlemise kampaania “tagaotsitavate” hulka kuuluvaid kilpsamblikke ning harilikku kopsusamblikku. Jalutuskäigul botaanikaaias teeme tutvust mõnede Eesti sagedasemate samblikuliikidega. Otsime üles siinsed kõige suuremad puud ja vaatame, milliseid samblikke neil leiame.

Kellel on olemas, võtke palun kaasa luup.

Samblike õpperetkel saab osaleda Tallinna Botaanikaaia sissepääsupiletiga  (täiskasvanu 5.50 € ja õpilane/pensionär 3 €).

Kadakaretk
Laupäeval, 14.08 kell 13.00, koguneme kassa juures
Kestus kuni 1 tund
Retke juhendaja: Krista Kaur

Eesti looduse päeval, 14. augustil  kutsume huvilisi jalutuskäigule Tallinna botaanikaaeda, et tutvuda lähemalt hariliku kadakaga (Juniperus communis), kes on valitud 2021. aasta puuks. Aasta puud valitakse Eesti Looduse toimetuse eestvedamisel juba 25. korda. See tähelepanuväärne puittaim on aasta puu tiitli võitnud juba teistkordselt. Ka 1996. aastal valiti aasta puuks kadakas. See puu väärib imetlust väga erinevate omaduste poolest. Harilik kadakas on ainus küpressiliste sugukonna esindaja, kellega meil on Eestimaa looduses võimalik kohtuda. Kadaka perekonnas on 68 liiki okaspuid ja -põõsaid, kelle esindajaid leidub nii polaarjoone taga, Alaskal ja Gröönimaal kui ka troopilises Aafrikas. Kadaka perekonna esindajate hulgas leidub mitmeid põnevaid üllatajaid ja silmapaistvaid rekordiomanikke.

Lisaks aasta puule tutvume ka teise 2021. aasta staariga, kelleks on üks Eestimaa ilusamaks samblaks peetud lehviksammal (Ptilium crista-castrensis).

Kadakaretkel saab osaleda Tallinna Botaanikaaia sissepääsupiletiga  (täiskasvanu 5.50 € ja õpilane/pensionär 3 €)