Reedel algab Tulbifestival

13.-22. mail toimub Tulbifestival, mida korraldab Tallinna Botaanikaaed juba viiendat aastat järjest. Avaüritus toimub pühapäeval, 15. mail. Festivali raames on 13.-15. mail avatud näitus “Tulbid ja kevadised sibullilled” ning 19.-22. mail näitus “Lummavad säntpooliad”.

Tulbid on ühed värviküllasemad ja armastatumad kevadekuulutajad. Neid on aedades kasvatatud sajandeid, juba 17. sajandi alguses puhkes Hollandis tõeline tulbivaimustus. Botaanikaaias on tulpe kasvamas 700 ruutmeetril. Suurematele massistutustega aladele on paigutatud 80 erinevat tulbisorti, kokku on kollektsioonis pea 350 liiki ja sorti tulpe. Lisaks suurele hulgale tulpidele saab näha ka arvukaid samal ajal õitsevaid nartsissi- ja hüatsindisorte ning palju erilisi ja haruldasi taimi teistet sibullilleperekondadest.

15. mail toimuval avaüritusel loob meeleolu perebänd Vaigla ning toimuvad tulbiekskursioonid eesti ja vene keeles. Lisaks on võimalus soetada endale kauneid tulpe Jardini lillepoelt ning toredaid aiatooteid ettevõttelt Tuuleveskid ja Aiakaunistused. Lapsi rõõmustab näomaalingute ja glitter tätoveeringutega Glimm.

Kõigi 15. mail pileti ostnute vahel loositakse välja soojuskiirgur Bauhofilt. Lisaks hulgaliselt põnevaid auhindu Tallinna Teletornilt, Viimsi Keskuselt ning botaanikaaialt. Piletihinnad kogu Tulbifestivali ajal on Tallinna Botaanikaaia hinnakirja alusel.

Tulbifestivali kava:

13.-15. mai – näitus “Tulbid ja kevadised sibullilled”

15. mai – Tulbifestivali avaüritus
12:00 – tervitus botaanikaaia direktor Karmen Kährilt
12:10 – tulbiekskursioon Urmas Laansooga (eesti keeles)
14:00 – tulbiekskursioon Urmas Laansooga (eesti keeles)
15:00 – perekond Vaigla kontsert
16:30 – tulbiekskursioon Svetlana Gornostajevaga (vene keeles)

19.-22. mai – näitus “Lummavad säntpooliad”

Üritus Facebookis

Foto: Erge Sonn