Näitus “Sügisannid toidulaual” 4. – 12.09.2021

Sügis on aeg, mil saak salvedesse kogutakse. Põnevad viljad, lehed, varred, seemned, mugulad ja muu söödav, mida näitusel tutvustame, on kasvanud botaanikaaia Meelte Aias, aga ka mitmel pool Eestimaa põldudel.

4. – 12. septembrini saab Tallinna Botaanikaaias tutvuda Eesti tippspetsialistide poolt kasvatatud teraviljade, köögiviljade, kaunviljade, õlikultuuride, õunte jt aia- ning põllusaadustega. Näitusekülastajal on haruldane võimalus tutvuda ka Eestimaal aretatud sortidega.

Näitusel “Sügisannid toidulaual” näeb nii vanu armastatud, juba unustusehõlma vajunud kui ka uuemaid kartuli-, tomati- ja õunasorte. Eestis kasvatatud viinamarju ja põnevaid paprikasorte tutvustab Saare-Tõrvaaugu Aiand. Näituselt on võimalik viinamarju kaasa osta.

Laupäeval ehk 4. septembril kell 12.00-13.00 toimuvad Eesti Taimekasvatuse Instituudi teadurite ettekanded. Terje Tähtjärv kõneleb Eesti kartulisortidest läbi aegade ja Ingrid Bender tomati kasvatamisest koduaias.

Järgmisel laupäeval, 11. septembril kell 12.00 – 13.30 on näituse raames võimalik osaleda viinamarjakasvataja Nele Jaago praktilises dolmade meisterdamise töötoas. Töötoa osalejate arv on piiratud ja osaleda saab eelregistreerimisega.

Sügisandide näitus valmib koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudi ja Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute keskusega.

Sissepääs näitusele, ettekannetele ja töötuppa Tallinna Botaanikaaia tavapiletiga. Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10.00 – 19.00.
Sügisandide näitus on avamaa välitelgis avatud kell 11.00 – 16.00.

Registreerimine dolmade töötuppa: https://bit.ly/Dolmad