Tähista vabariigi sünnipäeva Eesti aasta puu taimeretkel

Vabariigi aastapäeval ehk 24. veebruaril kell 12.00 ja kell 14.00 kutsume huvilisi põnevale jalutuskäigule läbi lumise botaanikaaia, et tutvuda lähemalt hariliku kadakaga (Juniperus communis) – Eesti aasta puuga.

Aasta puud valitakse Eesti Looduse toimetuse eestvedamisel juba 25. korda. See tähelepanuväärne puittaim on aasta puu tiitli võitnud juba teistkordselt. Ka 1996. aastal valiti aasta puuks kadakas.

Kogu aasta vältel pöörame rohkem tähelepanu kadakale, kes väärib imetlust väga erinevate omaduste poolest. Harilik kadakas on ainus küpressiliste sugukonna esindaja, kellega meil on Eestimaa looduses võimalik kohtuda. Kadaka perekonnas on 68 liiki okaspuid ja -põõsaid, kelle esindajaid leidub nii polaarjoone taga, Alaskal ja Gröönimaal kui ka troopilises Aafrikas. Kadaka perekonna esindajate hulgas leidub mitmeid põnevaid üllatajaid ja silmapaistvaid rekordiomanikke.

Tallinna Botaanikaaias on võimalik tutvuda kümmekonna kadakaliigiga ja arvukate põnevate sortidega. Lisaks kadakatele otsime retkel ka teisi küpressiliste sugukonna esindajaid, näiteks elupuid (Thuja) ja ebaküpresse (Chamaecyparis), kohtume hiibapuu (Thujopsis) ja maailma väikseimate käbidega okaspuu mikrobiootaga (Microbiota decussata). Lähistroopika kasvuhoones saab tutvuda ka näiteks vahemere küpressi (Cupressus sempervirens) ja Jaapani templiaedade püha puu jaapani krüptomeeriaga (Cryptomeria japonica).

Esimene võimalus osaleda aasta puud tutvustavatel retkedel avaneb 24. veebruaril kell 12.00 ja kell 14.00.
Lisaks aasta puule otsime üles ka aasta sambla, kelleks on üks Eestimaa ilusamaks samblaks peetud lehviksammal (Ptilium crista-castrensis).

Taimeretke juhib Krista Kaur.

Üritusel saab osaleda kuni 10 inimest. Osalus botaanikaaia sissepääsupiletiga – pilet täiskasvanule 2.- € ja sooduspilet 1.- €.

Registreerimine SIIN.