Piknikuplatsid

Piknikuplatsid

Piknikuplatsid

Pakume teile võimalust pidada piknik Eesti kõige ainulaadsemas ja liigirohkemas looduses.

Valida on võimalik erineva suuruse ja taimestikuga piknikuplatside vahel:

“Rododendron” (20×15 m) – paikneb TBA administratiivhoonest kagus kanarbikuliste kollektsiooni taimede vahel. Kõige tuntumad haljastuses kasutatavad taimed on põõsakujulised rododendronid, mille peamine õitseaeg on maist juuni lõpuni. Platsi serva jäävad heitlehised Schlippenbachi, kleepuva, roosa, kollase ja jaapani rododendroni rühmad. Vaated avanevad lisaks põõsarühmadele, tiigile ja puisniiduilmelisele tammikule.

“Sirel” (35×17 m) – põhjast ja läänest piirab ala kuusehekk, idast ja lõunast sirelite rühmad. Sirelite õitsemisaeg on maist juuni lõpuni. Platsi vaated avanevad sirelitele, kuuskedele ja “okaspuude” tiigile.

“Õunaaed” (60x30m ) – paikneb kiviktaimlast lääne pool. Põhjast piiravad ala elupuuheki tagused sibultaimede, suvelillede, tarbetaimede ja kõrreliste kollektsioonid, läänest viirpuud ja lõunast saared. Vaated avanevad eelnimetatud kollektsioonidele ja mägitaimede kollektsioonile (kiviktaimlale) ning kaugemal idas ka okaspuudele.

“Lõhmuse” (140×70 m) – ala piiravad põhjast kirsipuud ja ploomipuud, idast enelad ja pärnad, läänest robiiniad ja läätspuud ning teised liblikõielised. Vaated avanevad nimetatud taimerühmadele ja kirdes kauguses õunapuudele ja palmimajale.

“Lehis” (85×35 m) – paikneb “okaspuu” tiigi ja “tammede” tiigi vahel. Vaated avanevad üle tiigi kuuskedele ja kadakatele, lähiümbruse lehistele ja kaugemal mägitaimede kollektsioonile (kiviktaimlale).

“Alpinaarium” (50×30 m) – paikneb mägitaimede kollektsioonist lõunas ja idas. Kirdest piiravad ala sirelid, idast kadakad ja kuused, lõunas paikneb asfaldiga kaetud “väike” ringtee ja üle selle “okaspuu” tiik, edelas paikneb lehiste rühm. Pikad vaated avanevad lõunasse “okaspuude” tiigile ja lehiste rühmadele; lähivaated piirnevatele kollektsioonidele.

Vaata asukohakaarti SIIT.

Lisainfo ja broneerimine: tel 5919 1797, e-post: marika.leetmaa@botaanikaaed.ee