Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00

Õueorhideed

2021. aasta sügisel sai alguse uus kollektsioon Tallinna Botaanikaaias – väike peenar õueorhideedega.

Kuldkingade (Cypripedium) kollektsioonis on esialgu 15 taksonit, nendest kaks liiki on kaunis kuldking ja puhev kuldking. Teised kaunitarid on kuldkingade (inglise keeles Lady`s Slipper) hübriidid ja sordid, kõlavate nimedega nagu ´Lucy Pinkepank´ või ´Burnish Gold´. Kõiki neid iseloomustab värvikas suur õis, mis moodustub huulest ehk sussiosast ja õiekattelehtedest ehk paeltest. Kollektsiooni on valitud taimed, kellest sordikirjelduse kohaselt varasemad hakkavad õitsema mai teisel poolel ja hilisemad alles juunis ning peaksid meie kliimaoludes vastupidavad olema ja talvekülm ei tohiks neid heidutada.

Meie Eesti looduse ja Euroopa suurima õiega ning tuntuim orhidee kaunis kuldking (Cypripedium calceolus L.) on Euroopa Liidu loodusdirektiivi kaitsealune liik ja teda oma koduaeda loodusest tuua ei või. Liigi hea seisundi tagamiseks on kinnitatud kaitse tegevuskava.

Fotod: Annika Lepp

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

chevron-downarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram