Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Suvelilled

Juunikuust külmade tulekuni on suvelillede ekspositsioon botaanikaaias üks värviküllasemaid. Suvelilled on üheaastased dekoratiivsed taimed, kelle eluiga kestab ainult kevadest sügiseni. Selle aja jooksul jõuavad nad kasvada, õitseda ja viljuda ning seejärel hävivad. Paljud meie kliimas suvelilledena kasvatatavad taimed on oma kodumaal püsikud. Suvelillede liigiline koosseis ja sortiment muutub igal aastal vastavalt teemale. Olenevalt aastast on kasvatatud 60–120 liiki ja sorti suvelilli. Esindatud on nii vanad tuttavad kui ka uued ja perspektiivikad suvelilled. Populaarsemad perekonnad läbi aastate on olnud peiulill (Tagetes), kosmos (Cosmos), rebashein (Amaranthus), salvei (Salvia), pruudisõlg (Zinnia), tubakas (Nicotiana), begoonia (Begonia) jt. Kõige arvukamalt on esindajaid tavaliselt korvõieliste (Asteraceae) sugukonnast. Suvelillede ekspositsioon asub palmimaja esiväljakul.

Palmimaja esiväljak rajati 2000. aastal vastvalminud palmimaja ette. Pikki peenraid ümbritseb värd-jugapuudest (Taxus × media `Hicksii`) kaarekujuline hekk. Peenardel on eksponeeritud suvelilled, püsililled ja sibullilled. Taimed on valitud kujunduslikest põhimõtetest lähtuvalt nii, et esiväljak oleks atraktiivne võimalikult pika perioodi vältel.

Fotod: Erge Jõgela

Liituge meie uudiskirjaga

chevron-downarrow-up
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram