Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00

Sõnajalad TBA-s

Tallinna Botaanikaaias uuritakse taimede elurikkust ja selle kaitsmise võimalusi. Haruldaste ja ohustatud sõnajalaliikide uurimise eesmärgiks on välja selgitada eri liikide elukäigu iseärasusi ja nõudlusi kasvukoha tingimuste suhtes.

Loodusliku sõnajalapopulatsiooni püsimise seisukohalt on oluline, et kasvukoha tingimused võimaldaksid nii mõne millimeetriste gametofüütide (gametofüüdil toimub viljastumine) kui täiskasvanud  sporofüütide (sõnajalgtaim eoslatega) arengut. Gametofüütide ja sageli ka gametofüüdil arenenud noore sõnajalgtaime vaatlused looduslikes tingimustes on üsna keerulised nende väikeste mõõtmete ja täiskasvanud taimest erinevate tunnuste tõttu. Seetõttu uuritakse katseliselt eri liikide gametofüüte ja nende arengut ning liikide paljunemisega seotud üksikasju Tallinna Botaanikaaia laboratoorsetes tingimustes. Ühtlasi selgitatakse välja liigile sobivaimad paljundamisviisid.

Looduslikel kasvukohtadel jälgitakse taimede seisundi muutusi ja populatsioonide dünaamikat. Ohustatud sõnajalaliikide populatsioonide asustamist ja taasasustamist uuritakse Tallinna Botaanikaaeda rajatud tehis-kasvukohtadel (kohaliku tähtsusega ohustatud liigid).

Kogu uurimistöö suuremaks eesmärgiks on selgitada ohustatud taimeliikide seisundi parandamise ja vajadusel ka populatsioonide tugevdamise või taasasustamise võimalusi ning meetodeid.

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

chevron-downarrow-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram