Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16
Tiia Morfin vanaemaaed.ee
Tiia Morfin vanaemaaed.ee

Aednik Tiia Morfin õpetab ise seemneid kasvatama ja säilitama

Avaldatud: 29.01.24

4. veebruaril kell 12.00-16.00 õpetab loovuurimusliku näituse “Segaduse külvist teadmiste korjeni” raames aednik Tiia Morfin Tallinna Botaanikaaia konverentsisaalis toidutaimede ja talulillede seemnete kasvatamist ja säilitamist. Huvilistel on võimalus kaasa osta põliste talulillede, maitse- ja toidutaimede seemneid.

Kevadel poodi minnes võid endale kurvastuseks avastada, et sinule meeldivate sortide seemneid polegi sel aastal müüki tulnud. Miks peaksid igal kevadel poest uusi seemneid ostma? Ise seemneid kasvatada ja säilitada ei ole üldse keeruline, vaid hoopis põnev ja jätkusuutlik. Eriti väärtuslik on, kui saad kellegi käest otse mõne vana sordi seemneid, mida poest ei leia. Saad põliseid ja väärtuslikke taimesorte kasvatada mitmeid hooaegu, kui oskad neilt seemneid võtta.

Seemnesäilitaja õpitoas räägime erinevate toidutaimede ja talulillede seemnete kogumisest, puhastamisest ja säilitamisest. Õpime, milliseid seemneid ja taimi saab ise lihtsal viisil paljundada. Vaatame üle taimede paljunemise põhitõed ning puudutame ka kahjurite teemat.

Praktilise poole pealt õpime, kuidas erinevaid seemneid puhastada. Teeme seemneümbrikuid ja jagame kaasavõetud seemneid.

Pane end kirja siin: https://bit.ly/hääbumiseilu

Üritustel osalemine botaanikaaia tavapiletiga.

 

 

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram