Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00
Anu Raud Idioomid Tallinna Botaanikaaias
Anu Raud Idioomid Tallinna Botaanikaaias

Anu Raud “Idioomid” Tallinna Botaanikaaias 18.03-07.04.2024

Avaldatud: 18.03.24

Anu Raua vaibanäitus IDIOOMID Tallinna Botaanikaaia Palmimajas 18. märtsist 07. aprillini on pühendatud tema õpetajale ja sõbrale, inglise kultuuri tundjale ning pikaajalisele inglise keele õppejõule Eesti Teaduste Akadeemias, Irene Tiivelile (18.03.1924-01.10.2017)

 

„Meenutan mõne sõnaga Irene Tiivelit. Tema elamisest, olemisest, tegemistest jäi ikka mulje, et parim toit on vaimutoit. Ihutoiduks olid tihti hõrkõhulised rukkileiva kuivikud. Tema elu peatumispaigad olid seal, kus oli kaunist loodust, loomingut, kunsti, ilu, vaimsust ja vaimukust. Üks eriline peatükk oli Akadeemilised inglise suusalaagrid, viimastel aegadel Sangaste lossis. Särav valge lumi, pikad sirged suusajäljed. Ainus lubatud keel inglise keel. Eesmärgiks oli noorte teadusejüngrite inglise keelt lihvida ja täiustada. Õilis eesmärk. Suurepärane seltskond.  Tõenäoliselt püsivad need imelised talvepäevad kõigil osavõtjatel elu lõpuni meeles.

Idioomide iseäraline keelemäng paelus teda niivõrd, et ilmus selleteemaline raamat. Tõlkida pole võimalik, küll aga mõista ja mõtestada, jõuda kas inglise keele või emakeele keelele vürtsi ja maitset andva iseomase, ainulaadse lisapalani – idioomini.

Napile valikule on lisatud ka õige vanad vaibad – need, mida Irene mind külastades ise nägi ja vaatas. Mäletamise järgi olid Irene Tiivelile meelepärased mahedad, looduslähedased värvid. Võimaluse piires püüdsin ka seda arvestada.“

Anu Raud
18.03.2024

Veel sündmuseid

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram