Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Ekskursioonid ja töötoad “Jõulutaimi laiast maailmast”

Avaldatud: 28.11.23

Maailma eri paigus seostatakse jõulude ja aastavahetusega mitmeid erinevaid taimi. Euroopa kultuuriruumis on traditsiooniliseks jõulupuuks harilik kuusk. Hinnatud jõulupuuna tuntakse ka nulgu. Iileks ja puuvõõrik kuuluvad samuti heaendeliste taimedena aastalõpupidustuste juurde. Kindel koht meie jõulukuvandis on ka armastatud jõulutähel, kelle kodumaa on aga hoopis Mehhikos ja Guatemalas. Millised on aga Austraalia, Uus-Meremaa, Mehhiko ja Lõuna-Aafrika jõulutaimed?

Jõulutaimede ekskursioonid toimuvad botaanik Urmas Laansoo juhendamisel 2., ja 9. detsembril kell 12.00 – 13.30 ning Krista Kauri juhendamisel 16. detsembril kell 12.00-13.30.

Jõulueelsel ajal on taimi võimalik kasutada ka meisterdamistoas. Pille Hermanni töötoad toimuvad 2., 3., 9. ja 10. detsembril kell 11.00-14.00. Töötuba on nii suurtele kui väikestele, meisterdamiseks kasutame suvel kogutud ja kuivatatud taimi.

Osaleda saab botaanikaaia sissepääsupiletiga.

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram