Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00
Puispojeng Hiina pojengide töötuba Tallinna Botaanikaaias
Puispojeng Hiina pojengide töötuba Tallinna Botaanikaaias

Eksklusiivne töötuba “Hiina pojengide võlu” 28.06

Avaldatud: 15.06.24

28.06.2024 kell 14.00-17.00 viib Singapuri disainer ja teadlane Ming Jia Liew pojengipäevade raames läbi eksklusiivse pojengide töötoa.

Pojenge austatakse Hiinas nende suuruse ja erksate toonide tõttu, neid peetakse lillekuningaks ning nad sümboliseerivad kuninglikkust, prestiiži ja jõukust. Hiinas ei ole aeda, kus ei kasvaks mõni uhke põõsas, ega linna, kus poleks spetsiaalselt rajatud pojengiaedu, milledes kasvamas sajandeid vanu eksemplare. Tangi dünastia ajal (618–907 pKr), mis oli Hiina ajaloos kui kultuuriline kuldajastu, sümboliseeris uhkete ja lõhnavate õitega lill dünastia õitsengut. Eelkõige said Tangi dünastias puispojengid tuntuks Keisrinna Wu Zetiani lemmiklillena. Keisrinna pani neile nimeks mudan (牡丹).

Praktilises töötoas sukeldume pojengi rikkalikku ajaloosse ja uurime, miks on just pojengid vallutanud nõnda palju südameid.

Töötoa ülesehitus:
– Osalejad jagatakse 5-liikmelistesse gruppidesse
– Ettekanne
– Praktiline osa
– Iga osaleja saab pojengi, nõela, niidi
– Iga grupp saab magnoolia, lootose, õuna või ploomiõie, liblikate komplekti
– Algab käed-külge meisterdamine

Töötuba toimub Palmimaja konverentsisaalis.

Osalemine töötoas 15 eurot. Hind sisaldab ka sissepääsu Tallinna Botaanikaaeda.

REGISTREERU SIIN.

 

Disainerina, haridustöötajana ja teadlasena naudib Ming Jia Liew kunstis intuitiivseid ja tähendusrikkaid ühendusi inimeste ja meie elukeskkonna vahel. Hüpates nähtamatu ja käegakatsutava, digitaalse ja füüsilise maailma vahel, püüab ta ületada põlvkondade, kultuuride ja keelte piire. Kui ta pole Tallinna Ülikoolis uurimistöösse süvenenud, esitleb ta Eestis Hiina kunsti ja kultuuri mitmekesisust. Käed-külge ürituste ja töötubade kaudu püüab Ming Jia edendada ristkultuurilist mõistmist ja väärtustamist, luues silla isiklike vaatenurkade ja kogemuste vahel.

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram