Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16
Koolivaheaja taimepäevad Tallinna Botaanikaaed
Koolivaheaja taimepäevad Tallinna Botaanikaaed

Koolivaheaja taimepäevad 26.-29.02.24

Avaldatud: 26.02.24

Veebruarikuu koolivaheaja taimepäevad I ja II kooliastme õpilastele toimuvad 26.-29.02.2024 kell 11.00 - 13.00. Osa võtma oodatakse 7-14-aastaseid õpilasi.

26.02.24 "Vitamiinid aknalaual" Istutame potti sibulad, herneid jm., et saada vajalikke vitamiine ning teeme vitamiinisalati.

27.02.24 "Põnev seemnemaailm" Uurime nii troopiliste taimede kui ka tuntud aiaasukate seemneid ning teeme esimesed varakevadised külvid. Meisterdame ka põneva kaardi.

28.02.23 "Lõhnade võlumaailmas" Tutvume lõhnataimedega ja valmistame endale lõhnakaardi.

29.02.24 "Talvel looduses" Mängime botaanikaaia territooriumil orienteerumismängu ning sööme loodusmajas matkatoitu. Palume riietuda vastavalt ilmaoludele.

 

Koolivaheaja taimepäevad kestavad kaks tundi päevas kell 11.00- 13.00. Taimepäevi juhendavad Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Õnne Kuriks ning metoodikud Tiia Jaanus, Marit Kasemets ja Krista Kaur.

Osalustasu lapse kohta on 10€ päevas. Eelregistreeru siin.

Tallinna Botaanikaaia koolivaheaja taimepäevad pakuvad lastele põnevat ja harivat kogemust looduse keskel. Iga päev on täis avastamisrõõmu ja õppimist erinevate taimede ning nende elutsükli kohta. Lapsed saavad osa võtta interaktiivsetest töötubadest, kus õpivad istutama seemneid, hooldama taimi ning mõistma nende olulisust ökosüsteemis.

Lisaks praktilistele tegevustele saavad lapsed osa ka giidiga ekskursioonidest läbi botaanikaaia mitmekülgsete alade, kus tutvutakse erinevate taimeliikidega ning vaadeldakse nende tundmaõppimiseks iseloomulikke omadusi. Lisaks saavad lapsed vastuseid küsimustele nagu millised taimed on kodumaised, millised on eksootilised ning milline on nende päritolu ja kultuuriline tähtsus.

Koolivaheaja taimepäevad Tallinna Botaanikaaias on suurepärane võimalus mitte ainult lõbusalt aega veeta, vaid avastada ka looduse mitmekesisust ning õppida seda hindama ja hoidma. Taimepäevadpäevad julgustavad lapsi loodusega rohkem kontakti looma ning pakuvad elavaid õppimisvõimalusi, mis jäävad kauaks meelde.

Lisainfo:

tel: 53264570

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram