Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00
Elurikkuse kuraatorituur Tallinna Botaanikaaias
Elurikkuse kuraatorituur Tallinna Botaanikaaias

Kuraatorituur “Elurikkus botaanikaaias” 11.07

Avaldatud: 06.05.24

Elurikkus on sõna, mis väga paljudele seostub metsiku (wild) looduslikkusega. Mida see endast täpsemalt kujutab ja kui mitmekülgne sisu sellel on, saab paremini mõista 11. juulil kell 17.00-18.30 elurikkuse kuraatorituuril, mida viib läbi Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Liivi Mäekallas.

Kuraatorituuril räägime kujundamisest loodusega, kus läbi botaanikaia dendraariumi kõndides vaatleme erinevatel viisidel rikastatud niite ning kuidas nad ümbrusega kujunduslikut suhestuvad. Samuti tuleb juttu hooldamisest nende neljaaastaste näidete näitel. Millised liigid on sinna ise juurde kasvanud? Mida eemaldada ja miks? Kas peale nelja aastat on veel midagi eemaldada? Kuidas vaadet ära kasutada ja mida vajadusel juurde külvata ehk kuidas taimede omadustest lähtuvalt külve kavandada?

Iga niit on omamoodi, mis sõltub niiskusest ja mullastikust ning ka inimese poolsest koosluse suunamisest. Ja mis vahe on murul ja lillemurul ning niidul ja lilleniidul? Kuna astume tavapäraselt kõvakattega kõnniteelt ka sisseniidetud rajale, siis riietuse ja jalanõud palume valida vastavalt ilmale.

Kogunemine sissepääsuvärava juures, jalutuskäik algab kell 17.00. Osalemine sissepääsupiletiga.

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram