Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Liigirikas koduaiatiik – kuidas seda rajada nii, et võidaksid kõik? 14.07

Avaldatud: 23.03.23

Eriilmelised klastritena lähestikku paiknevad tiigid tagavad mitmekesise elustiku. Nõuab pingutust ja tõelist tahtmist, et tekitada liigirikka elustiku püsimiseks piisav tiikide võrgustik linnadesse. Oma panuse saab anda iga maaomanik rajades aianurka kasvõi väikese tiigikese, mis sobib nii selgrootutele kui ka selgroogsetele nii sigimiseks kui ka elamiseks. Meie suved on järjest kuumemad ja põuasemad, mistap oleksid aiatiigid kohaks, kus kuumal suvepäeval saaksid linnud ja siilid joomas ja ennast jahutamas käia.

Kell 13.00 esineb Elin Soomets-Alver, PhD, TÜ Ökoloogia ja maateaduste instituut
Ettekanne käsitleb liigirikast koduaiatiiki – tutvustatakse elurikaste aiatiikide tausta ja rajamispõhimõtteid. Arutletakse, kuidas tiiki rajada nii, et võidaksid mõlemad – aia omanik ja aias elanik.
Ettekandele järgneval jalutuskäigul botaanikaaias vaadatakse-arutletakse, kuhu põhimõtteliselt oleks hea teha tiiki, mida seejuures silmas pidada.

Ettekande ja jalutuskäigu kestus kokku ~2.5 tundi. Seminar-arutelu toimub Palmimaja konverentsisaalis ja jalutuskäik välialal.

Osalemine botaanikaaia tavapiletiga.
REGISTREERU SIIN

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram