Linnalooduse näitus “Ma ei ole külaline, ma elan siin”
6.-26. veebruarini on Tallinna botaanikaaia Palmimajas näitus “Ma ei ole külaline, ma elan siin”.
Mänguline Tartu Keskkonnahariduse Keskuse rändnäitus tutvustab inimese looduslikke naabreid linnas ning pakub mõtlemisainet elukeskkonna ja kodu väärtusest. Näitus on valminud loodus- ja loomeinimeste koostöös.
Hea elukeskkonna toimimise nimel on vaja arvestada üksteise vajadustega. Näitus kutsub hoolima linnas elavatest taimedest ja loomadest ning märkama elusolendeid, keda me alati tähele ei pane.
Näitus tutvustab erinevaid linnaloodusega seotud teemasid: linnade kujunemine, arenemine ja keskkonnaprobleemid; linn kui tehiskooslus; loomade ja taimede elutingimused linnas; erinevad elupaigad: aiad, pargid, kalmistud, alleed, looduslikud ja tehisveekogud; looma- ja taimeliikide suhtumine inimtegevusse ehk hemeroobsus. Saab tutvuda linnaelanike registriga ning mängida erinevaid mänge.
Näitusel korraldatakse mängulisi ja põnevaid juhendatud ringkäike, kus on võimalik aktiivselt osaleda linnalooduse teemalistes mängudes ja põnevate eluliste ülesannete lahendamisel.
Ringkäikudel saab mõõta erinevate liikide, näiteks kodutuvi, vaaraosipelga, harakkuljuse, lendorava ja võilille inimtaluvust, tutvuda linnaelanike registriga, kaardistada mängulises võtmes linnaloomi varitsevad ohud, osaleda linna planeerimise ja ehitamise koosolekul ning teha muudki põnevat. Linnaloodust tutvustavad juhendatud ringkäigud kestavad orienteeruvalt 45 minutit.
Ringkäigud
Laupäeval, 18.02 kell 12.00 eesti keeles ja kell 13.00 eesti keeles
Pühapäeval, 19.02 kell 13.00 eesti keeles ja 14.00 eesti keeles
Laupäeval, 25.02 kell 12.00 vene keeles ja kell 13.00 eesti keeles
Pühapäeval, 26.02 kell 12.00 eesti keeles ja kell 13.00 eesti keeles
Soovi korral saab osaleda ringkäigul ka muul ajal, registreerides aadressil krista.kaur@botaanikaaed.ee või helistades telefonil 555 75570. Näituse külastamine ja ringkäigud on botaanikaaia tavapärase sissepääsupiletiga.
Näitusel leiab huvitavat igas vanuses külastaja. Juhendatud ringkäikudele on eriti oodatud põhikooli õpilased, aga ka lasteaialapsed.
Üritus on osa Euroopa rohelise pealinna eriprogrammist Tallinna Botaanikaaias.
Veel sündmuseid
Näitus “Maailma maitsed” 18.-26.10.2025
Tallinna Botaanikaaia näitusel “Maailma maitsed” 18.-26.10.2025 kell 11.00-16.00 saab Palmimajas […]

Ekskursioon: Oktoobrikuu õitsejad botaanikaaias 25.10.
25. oktoobril 2025 kell 12.00-13.30 viib botaanik Urmas Laansoo huvilised […]

Muuseumipühapäevadel saab aasta lõpuni eelregistreerimise alusel tasuta botaanikaaeda
Alates oktoobrist liitub muuseumipühapäevaga ka Tallinna Botaanikaaed. Selle aasta viimased […]

Oktoobrikuu õitsejad botaanikaaias
Palmimajas õitsevad oktoobris puis-inglitrompet (Brugmansia arborea), magus maniokk (Manihot palmata), […]

Kuldne sügis dendraariumis 11. ja 18.10.2025
11. ja 18. oktoobri jalutuskäikudel viskame pilgu peale selle aasta […]

Koolivaheaja taimepäevad 21.-24.10.2025
21.-24. oktoobril 2025 kell 11.00-13.00 ootab Tallinna Botaanikaaed kooliõpilasi traditsioonilistele […]

Palmimaja ja kasvuhooned hooldustöödeks suletud 6.-10.10
Palmimaja, sealhulgas kõik kasvuhooned, Palmisaal ja kohvik Kirribilli on korralisteks […]

Teemapäev “Hingedeaeg looduses” 2.11
Hilissügisel saabub looduses vaikseim aeg aastaringis. Just siis võib avastada […]

Ekskursioonid: Novembrikuu õitsejad botaanikaaias 1. ja 29. novembril
1.11 ja 29.11 2025 kell 12.00-13.30 viib Tallinna Botaanikaaia botaanik Urmas Laansoo […]

Konrad Mägi koopiad Palmimajas
16. novembrini 2025 esitleb koopiamaalijate rühmitus “Kunstikoobas” Tallinna Botaanikaaia Palmimajas […]

