Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Linnalooduse näitus "Ma ei ole külaline, ma elan siin"

Avaldatud: 30.01.23

6.-26. veebruarini on Tallinna botaanikaaia Palmimajas näitus "Ma ei ole külaline, ma elan siin".

Mänguline Tartu Keskkonnahariduse Keskuse rändnäitus tutvustab inimese looduslikke naabreid linnas ning pakub mõtlemisainet elukeskkonna ja kodu väärtusest. Näitus on valminud loodus- ja loomeinimeste koostöös.

Hea elukeskkonna toimimise nimel on vaja arvestada üksteise vajadustega. Näitus kutsub hoolima linnas elavatest taimedest ja loomadest ning märkama elusolendeid, keda me alati tähele ei pane.

Näitus tutvustab erinevaid linnaloodusega seotud teemasid: linnade kujunemine, arenemine ja keskkonnaprobleemid; linn kui tehiskooslus; loomade ja taimede elutingimused linnas; erinevad elupaigad: aiad, pargid, kalmistud, alleed, looduslikud ja tehisveekogud; looma- ja taimeliikide suhtumine inimtegevusse ehk hemeroobsus. Saab tutvuda linnaelanike registriga ning mängida erinevaid mänge.

Näitusel korraldatakse mängulisi ja põnevaid juhendatud ringkäike, kus on võimalik aktiivselt osaleda linnalooduse teemalistes mängudes ja põnevate eluliste ülesannete lahendamisel.

Ringkäikudel saab mõõta erinevate liikide, näiteks kodutuvi, vaaraosipelga, harakkuljuse, lendorava ja võilille inimtaluvust, tutvuda linnaelanike registriga, kaardistada mängulises võtmes linnaloomi varitsevad ohud, osaleda linna planeerimise ja ehitamise koosolekul ning teha muudki põnevat. Linnaloodust tutvustavad juhendatud ringkäigud kestavad orienteeruvalt 45 minutit.

Ringkäigud
Laupäeval, 18.02 kell 12.00 eesti keeles ja kell 13.00 eesti keeles
Pühapäeval, 19.02 kell 13.00 eesti keeles ja 14.00 eesti keeles

Laupäeval, 25.02 kell 12.00 vene keeles ja kell 13.00 eesti keeles
Pühapäeval, 26.02 kell 12.00 eesti keeles ja kell 13.00 eesti keeles

Soovi korral saab osaleda ringkäigul ka muul ajal, registreerides aadressil krista.kaur@botaanikaaed.ee või helistades telefonil 555 75570. Näituse külastamine ja ringkäigud on botaanikaaia tavapärase sissepääsupiletiga.

Näitusel leiab huvitavat igas vanuses külastaja. Juhendatud ringkäikudele on eriti oodatud põhikooli õpilased, aga ka lasteaialapsed.

Üritus on osa Euroopa rohelise pealinna eriprogrammist Tallinna Botaanikaaias.

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram