Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16
Palmipuudepüha Missa Tallinna Botaanikaaias Mats Õun
Palmipuudepüha Missa Tallinna Botaanikaaias Mats Õun

Pirita klooster pühitseb Palmipuudepüha Missat Tallinna Botaanikaaias

Avaldatud: 10.02.24

24. märtsil kell 10.00 viib Pirita klooster Tallinna Botaanikaaia Palmimajas läbi Palmipuudepüha Missa. Missat pühitseb isa Tomasz Materna. Sündmusele on oodatud kõik huvilised, botaanikaaia väravad avatakse pühapäeval erandkorras kell 9.30 hommikul.

Tallinna Botaanikaaias pühitseti Missat viimati 2022. aastal. Juba aastaid on botaanikaaed kinkinud kloostrile palmilehti, et nendega pühade ajal kloostrit ehtida. Palmilehti jagatakse ka Missa teenistusel osalejatele protsessiooni tervitamiseks.

Tallinna Botaanikaaia ja Pirita kloostri heade naabrussuhete ja traditsiooni algatajaks oli Pirita kloostri kaplan Vello Salo.

Pirita kloostris elab koos ema Vimalaga kaheksa nunna, kes on pärit Indiast ja Mehhikost. Tänapäeval kuulub birgitiinide ehk Püha Birgitta ordu hulka umbes 600 nunna 57 kloostris ja 19 riigis üle maailma.


Fotod Palmipuudepüha Missalt 2022
Autor: Pealinn, Mats Õun

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram