Pojengid 2022
20. juunist kuni 3. juulini 2022 on Tallinna Botaanikaaias võimalik nautida imeilusat ning põnevat pojengimaailma. See on aeg, mil pojengide õitsemine on kulminatsioonis ning iga alanud päev pakub üllatusi vast-avanenud õite näol.
Eksponeeritud on ligi 300 rohtse pojengi sorti, mõned puispojengid ja Itoh-hübriidid. Esindatud on nii 19. ja 20. sajandil Euroopas ning Põhja-Ameerikas aretatud sordid.
Kahe nädala jooksul saab osaleda ekskursioonidel, meisterdada lilleõisi, kuulata kontserti või siis jalutada iseseisvalt lõhnavate peenarde vahel. Argipäeva-õhtuses kuraatoritunnis õpetatakse lihtsaid nippe, millele kodus tähelepanu pöörata, et taimed hästi kasvaksid.
Pojengide ravim- ja ilutaimena kasvatamise traditsioon ulatub Hiinas mitme aastatuhande taha, nende õied sümboliseerivad kuninglikkust, jõukust ja ilu. Looduses aga on need tänu inimese sekkumisele muutunud haruldaseks. Eesti taluaedadesse levisid pojengid rohkem kui sajand tagasi tänu oma kaunile välimusele ning vähenõudlikkusele mõisatest, sortideks „punane, matsiroosa ja valge“. Nüüdseks on pojengisõprade valikusse lisandunud tuhandeid põneva õiekuju ning -värviga sorte ja hübriide.
Külastajate abiga selgitatakse välja Tallinna Botaanikaaia kauneim pojengisort!
21. juunil on pojengikollektsioonides kosmeetikafirma Magrada.
2. ja 3. juulil kosmeetikafirma Ingli Pai.
Soovitame soetada 11-eurose kuukaardi või 10-eurose e-kuukaardi, mis annab võimaluse imetleda nii varaste kui hiliste sortide avanemist.
Üritused pojengide ekspositsioonis:
26.06
12.00 ekskursioon eesti keeles (kuraator Anne Jaakson)
13.00 ekskursioon vene keeles (Maria Strukova)
13.00-15.00 lillede meisterdamise töötuba (Pille Hermann)
29.06
17.00 kuraatoritund (Anne Jaakson)
02.07
12.00 ekskursioon eesti keeles (Urmas Laansoo)
13.00-15.00 lillede meisterdamise töötuba (Pille Hermann)
03.07
12.00 „Valge“ ekskursioon vene keeles (Maria Strukova). Registreeri: https://bit.ly/ekskursioonvalge
13.00 kontsert, esineb ansambel „Oma Band“ (Marina Schigorech-Sokolova saksofon,
Aleksander Smirnov tšello, Olga Marenkova klaver)
12.00-14.00 võimalik konsulteerida kuraatoriga


Veel uudiseid
Novembrikuu õitsejad Tallinna Botaanikaaias
Palmimajas õitsevad novembris tsümbiidium (Cymbidium), peruu pipar (Piper unguiculatum), Wallise […]

Laste laupäev “Miks piparkoogid nii hästi lõhnavad” 15.11
Otsime vürtsi- ja maitsetaimi. Mängime ja meisterdame. Laste laupäev 15. […]

Teemapäev “Hingedeaeg looduses” 2.11
Hilissügisel saabub looduses vaikseim aeg aastaringis. Just siis võib avastada […]

Ekskursioonid: Novembrikuu õitsejad botaanikaaias 1. ja 29. novembril
1.11 ja 29.11 2025 kell 12.00-13.30 viib Tallinna Botaanikaaia botaanik Urmas Laansoo […]

Näitus “Maailma maitsed” 18.-26.10.2025
Tallinna Botaanikaaia näitusel “Maailma maitsed” 18.-26.10.2025 kell 11.00-16.00 saab Palmimajas […]

Ekskursioon: Oktoobrikuu õitsejad botaanikaaias 25.10.
25. oktoobril 2025 kell 12.00-13.30 viib botaanik Urmas Laansoo huvilised […]

Muuseumipühapäevadel saab aasta lõpuni eelregistreerimise alusel tasuta botaanikaaeda
Alates oktoobrist liitub muuseumipühapäevaga ka Tallinna Botaanikaaed. Selle aasta viimased […]

Oktoobrikuu õitsejad Tallinna Botaanikaaias
Palmimajas õitsevad oktoobris puis-inglitrompet (Brugmansia arborea), magus maniokk (Manihot palmata), […]

Kuldne sügis dendraariumis 11. ja 18.10.2025
11. ja 18. oktoobri jalutuskäikudel viskame pilgu peale selle aasta […]

Tallinna Botaanikaaia sünnipäev, 30.11.2025
Kutsume Tallinna Botaanikaaia 64. sünnipäeva puhul tutvuma põneva taimemaailmaga! Ekskursioonidel […]

