Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Prügi - muudame suhtumist

Avaldatud: 25.01.23

26. märtsil tutvustab SA Things jäätmetekke vähendamise ja asjade kasutusea pikendamise võimalusi ja jäätmete liigiti kogumist ning milleks see vajalik on. Tallinna Jäätmekeskus esitleb jäätmejaamade ümberkujundamist ringmajanduskeskusteks, uuest biolagunevate jäätmete süsteemist ning jäätmekeskuste tootest – kvaliteetsest kompostist. Räägitakse mulla väärindamisest ringmajandusvõtmes (Nutriloop OÜ).

Teemapäeval saab teada, mida tehakse taarapunkti viidud pakenditega ja kuidas toimib panditopsi süsteem. Anna Hintsi dokumentaalfilm „Homme saabub paradiis“ näitab, kuidas noored emad on otsustanud peredele toitu hankida kaubanduskeskuste prügikastidest, et päästa keskkonda ja oma laste tulevikku. Reet Aus tutvustab väärtustava taaskasutuse ehk upcycling põhimõtteid rõivatööstuses, mis vähendavad moetööstuse mõju keskkonnale.

Päevakava:
Avasõnad Tallinna Botaanikaaia direktsioon
Kuhu viia? (Lektor on Kristiina Kerge, Things SA/Kuhuviia.ee) e.k., v.k.
Tallinna jäätmejaamade ümberkujundamine. Tallinna jäätmekäitlus ja igamehe kohustus jäätmeid liigiti koguda. (Rein Kalle, Lennard Grant, Sofia Pereskoka, Tallinna Jäätmekeskus)
Mida tehakse taarapunkti toodud pakenditega? (Suzanne Meliste, Eesti Pandipakend OÜ)
Biojäätmete väärindamine ehk kuidas biojäätmetele maksimaalne väärtus luua. Toidujäätmete teemaline loeng (Teele Sikka, NutriLoop OÜ)
Filmi „Homme saabub paradiis“ tutvustamine. (Anna Hints)
Riided – Kas prügi või materjal? (Reet Aus, PhD)

Veel sündmuseid

Liituge meie uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram