Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00

Rahe räsis Tallinna Botaanikaaia avamaataimi

Avaldatud: 04.06.24

29. mail liikus üle botaanikaaia võimas rahetorm, mis kahjustas tugevalt paljusid välikollektsioone.

Enim said tormis kannatada Mägiaed, Sõnajalgade org, püsilillede kollektsioonid ja Meelte Aed. Kahjustada said kõik taimed, kel vähegi õie-, vilja- või lehemassi juba oli. Justkui vikatiga olid maha niidetud õisikuvarred iiristel, pojengidel, laukudel, liiliatel jpt. Puutumata ei jäänud ka suuremate lehtede ja õitega puittaimed, nagu magnooliad, rododendronid ja hortensiad. Paljudel taimedel on lehed räbaldunud ning õied maha või katki pekstud.

Tallinna Botaanikaaias 30-40 aastat töötanud aednikud pole varasemalt nõnda ränka rahetormi kogenud. Taimede taastumise teekonna jälgimine saab olema huvitav ja eelkõige hariv.

 

NIPP!

Rahest kahjustatud taimedele tuleb anda aega taastumiseks. Katkised ja murdunud taimeosad võib eemaldada. Paljud taimed koguvad ennast kenasti, kuid õitsemine võib sel aastal edasi lükkuda, olla tagasihoidlikum või hoopis ära jääda.

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram