Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00

Ravimtaimepäev 9. juulil

Avaldatud: 20.06.22

Ravimtaimepäev toimub botaanikaaias 9. juulil kell 11.00- 15.00.

Meie esivanemad oskasid taimi tervise turgutamiseks kasutada, nüüdne teadus on paljutki iidsest taimetarkusest kinnitanud. Südasuvi on hea aeg ravimtaimedega tutvust teha, paljusid ürditaimi just siis kogutaksegi. Botaanikaaia Meelte aiast leiab hulgaliselt nii kodumaiseid kui ka aedades kasvatatavaid ravimtaimi. Paljud maitsetaimedki toimivad tervistavalt. Õppekäikudel saame ravimtaimedega tuttavaks ja räägime pisut nende toimetest ja kasutamisest.

Kohal on ka Katrin Luke Karepa Ravimtaimeaiast, kes pakub suures valikus erinevaid ürte, salve ja muid ravimtaimetooteid. Lapsi kutsume lõhnavate ja tervistavate taimedega meisterdama.

Lisaks ravimisele on taimi kasutatud ka lõngade värvimiseks. Neil, kes varem pole julgenud taimedega lõnga värvida, on just nüüd õige aeg algust teha. Kuigi tänapäeval on poes saada väga palju värvitoone, on ometi huvi taimedega värvimise kunsti vastu kasvanud. Ja põhjendatult, sest tulemuses on alati üllatav, kuid mitte kunagi pettumust valmistav. Töötoas räägime lõngadest ja nende peitsimisest, taimmaterjali kogumisest ning teeme ka värvimisprotsessi läbi.

Ekskursioonid algavad Meelte Aias, kus toimuvad ka töötoad. Töötoad ja ekskursioonid sissepääsupiletiga, eelregistreerimist ei vaja.

11.00 ja 14.00 Ravimtaimi tutvustavad ringkäigud (Tiia Jaanus)
12.30 Töötuba lastele “Lõhnava ürdikaardi meisterdamine”(Tiia Jaanus)
13.00 Töötuba lastele “Lõhnakotikese valmistamine” (Ave Visnapuu)
12.00-15.00 Töötuba “Taimedega värvimine” (Pille Hermann)

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram