Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Rosaarium läbib uuenduskuuri ja on suletud

Avaldatud: 28.07.22

1962. aastal rajatud rosaarium on nüüdseks 60-aastane ning vajab põhjalikku uuendamist. Rooside parimaks eaks peetakse kuni 20 aastat, mis oli suures osas ületatud. Lisaks tegid igapäevaselt muret mulda salvestunud haigused. Botaanikaaiana on meie kohustus kollektsiooni ajakohase sortimendi hoidmine ning seetõttu on käsile võetud roosiaia täieulatuslik rekonstrueerimine.

Ühtekokku võtame ette 2022/2023 hooaegadel ümbritsevate tiikide puhastuse, tugimüüride korrastuse, roosimuldade väljavahetuse ja sortimendi ajakohastamise, uue kastmissüsteemi ja valgustuse rajamise ning ka uue lehtla ehitamise.

Annetuskampaania “Oma roos Tallinna Botaanikaaias” raames on taimesõpradel võimalik rosaariumi uuendustes kaasa lüüa ja toetada rooside soetamist. Toetuse summa on 15 eurot, mis katab ühe uue taime soetamise kulud. Annetaja nimed kuvatakse (annetaja nõusolekul) Tallinna Botaanikaaia kodulehel.

Roosiaia rekonstrueerimistööde aluseks on Eesti esimese maastikuarhitekti Aleksander Niine rosaariumi kavand.

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram