Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00
Sammaltaimed Tallinna Botaanikaaias
Sammaltaimed Tallinna Botaanikaaias

Teemapäev “Sammaltaimed botaanikaaias” 19. augustil kell 12.00

Avaldatud: 05.07.23

19. augustil kell 12.00-14.00 toimub Tallinna Botaanikaaias rohelise pealinna eriprogrammi raames sammaltaimedele pühendatud teemapäev.

Tallinna Botaanikaaias on avamaal lisaks värvikirevatele lilledele peenardel eksponeeritud ka esialgu vähemärgatavad sammaltaimed, kes tunnevad ennast koduselt maapinnal, kividel ja puutüvedel.

Eesti looduse päeva (14. august) tähistamiseks tutvustame Tallinna Botaanikaaias looduslikult kasvavaid ning KIK projekti (2019-2022) käigus siia asustatud haruldasi sammaltaimi.

Ringkäigu ajal tutvustame sammaltaimede maailma (kes on sammaltaim, kuidas ta saab kividel kasvada, mismoodi paljuneb), räägime kaitsealustest samblaliikidest ja ex situ looduskaitsemeetodist ning anname nippe sammalde kasvatamiseks koduaias.

Kõigil huvilistel on võimalus välitelki püstitatud mini-uurimistoas botaanikaaias leiduvaid samblaid mikroskoobi all vaadelda.

Sissepääs botaanikaaia piletiga.
REGISTREERU SIIN.

Juhendajad on Tallinna Botaanikaaia brüoloog Tiiu Kupper ja liigikaitse spetsialist Iti Jürjendal.

Üritus algab kell 12.00 ning lõppeb orienteeruvalt 14.00. Kogunemine sammalde püsinäituse juures, mis paistab väravast sisse astudes vasakut kätt.

roheline pealinn tallinna botaanikaaed

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram