Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Septembris on Palmimajas Anu Kauri õlimaalide näitus “Teel”

Avaldatud: 08.09.22

Anu Kaur on viimase 20 aasta jooksul kureerinud Tallinna Botaanikaaia arboreetumit ja tähistab juubelit näitusega.

“Puud on toredad ja taimemaailm üüratult mitmekesine, aga maalimine annab unenäolise vabaduse, mida on aegajalt vajalik tunda,” arvab Anu Kaur.

Näituse kuraatori, Lootuse Maalistuudio maaliõpetaja Kerttu Soansi sõnul on Anu Kaur spontaanne maalija, välisilma ja siseilma katkematult lainetava dialoogi väljendaja. "Astudes üle kõikvõimalikest maalitehnilistest takistustest ja läbides kiiresti impressionistliku vormikäsitluse on Anu selle näitusega jõudnud talle kõige sobivama kiire, ekspressionismile omase kujutamislaadini. Ekspressionistidega seob teda nii julge ja maksimaalselt üldistav hoogne pintslilöök, osaliselt katmata lõuendipind kui ka üksikisiku valulik kriitika ühiskonnas toimuva suhtes. Vastuoluliseks muudavad selle kriitika aga kunstniku valitud ilusad, isegi rahustavad värvid, mis muudavad valu Anu maalidel justkui iseenda vastandiks - lootuseks. Ka ei puudu maalidelt huumor, mis lubab vaatajal säilitada distantsi liigse tõsidusega,“ selgitas Soans.

Näituse avamine on 9. septembril kell 14.00 Tallinna Botaanikaaia Palmimajas.

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram