Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Tallinn koostas elurikka haljastuse kataloogi

Avaldatud: 24.08.22

Tallinna linn koostas elurikka haljastuse kataloogi, et igaüks saaks oma koduümbrusesse elurikkust hoidvaid taimi istutada.  Aadressil haljastus.tallinn.ee asuvast kataloogist leiab ligi 900 taime, mis sobivad nii haljasalale kui ka aeda. Lisaks kirjeldusele saab iga taime kohta teada, kui väärtuslik on ta tolmeldajatele ja keda ta ligi meelitab.

Kataloog on abiks aiapidajale, aiakujundajale ja maastikuarhitektile, et teha teadlikum taimevalik aias, haljasalal või tänaval. Nii jõuavad meie aeda ja linnaruumi funktsionaalsemad taimeliigid, millel on lisaks silmailule ka oluline väärtus tolmeldavatele putukatele, lindudele ja teistele loomaliikidele,“ sõnas haljastuskataloogi üks autoreid maastikuarhitekt ja Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Liivi Mäekallas.

Looduslike tolmeldajate – kimalaste, erakmesilaste, sirelaste ja liblikate – arvukus on kõikjal maailmas hakanud kahanema. Elupaikade kadumise kõrval on selle üheks peamiseks põhjuseks just toidutaimede puudus. Kuid ühte „supertaime“ pole olemas: erinevatele tolmeldajaliikidele ja -rühmadele sobivad erinevat tüüpi ja erineval ajal õitsevad taimed. Seetõttu peab tolmeldajasõbralikus aias ja linnaruumis tagama, et õitsvaid meetaimi jätkuks katkematult kevadest sügiseni,“ rääkis kataloogi teine autor Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti looduskaitse juhtivspetsialist Meelis Uustal.

Elurikka haljastuse kataloog valmis 2022. aastal Tallinna Putukaväila arendava B.Green projekti raames. Kataloogi sisu panid kokku maastikuarhitekt Liivi Mäekallas ja elustiku ekspert Meelis Uustal. Kataloogi veebirakenduse tegi Blueglass Interactive OÜ.

 

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram