Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16
Lähistroopika_Annika Lepp Tallinna Botaanikaaed
Lähistroopika_Annika Lepp Tallinna Botaanikaaed

Tallinna Botaanikaaed alustab kuraatorituuridega

Avaldatud: 02.02.24

Tänavu teeb Tallinna Botaanikaaed algust igakuiste kuraatorituuridega, mille käigus tutvustavad botaanikaaia vanemaednikud oma taimekollektsioone. Sel pühapäeval toimuv kuraatorituur viib taimesõbrad lähistroopikasse.

„Botaanikaaia kollektsioonide kuraatorituurid ei ole pelgalt ekskursioonid, vaid need pakuvad võimalust tutvuda ka kollektsioonide köögipoolega,“ sõnas Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärv. „Kuraatorituuridel saavad külastajad teadmisi taimedest ja nende kasvatamisest otse valdkonna ekspertidelt.“

4. veebruaril kell 15.00–17.00 ootab troopiliste ja subtroopiliste taimede osakonna vanemaednik Anu Birnbaum kõiki huvilisi jalutuskäigule lähistroopika kasvuhoonesse botaanikaaia Palmimajas.

„Lähistroopiliste piirkondade kliima on pakkunud inimkonnale sobivaid tingimusi põllumajanduse, aianduse ja puhkevõimaluste arendamiseks. Jalutuskäigul arutleme, mida head ja halba on sellised arendused endaga kaasa toonud,“ ütles Anu Birnbaum. „Kasvuhoones jalutades kujutame ette, milline oleks lähistroopiline piirkond ilma sedavõrd suure inimmõjuta ja mõtiskleme, kas  kuurortlinnade aedade, palmipõldude ja torkvõsade asemel laiuks hoopis igihaljas mets,“ kõneles Birnbaum.

Märtsikuu kuraatorituur toimub troopika kasvuhoones, aprillikuu tuur dendraariumis ehk puude ja põõsaste ekspositsioonis, maikuu tuur sibullillede aias, juunikuu oma iiriste kollektsioonis, juulikuu liiliates, augustikuu püsikutes, septembrikuu kõrbe kasvuhoones ning oktoobrikuu kuraatorituur samblaaias.

Kõikidel ekskursioonidel osalemine botaanikaaia tavapiletiga. Tallinna Botaanikaaia 2024. aasta sündmuste ja ekskursioonidega saab tutvuda siin.

Tallinna Botaanikaaed on 1961. aastal loodud teadus-, haridus- ja kultuuriasutus, kus tegeletakse taimeriigi kaitse ja tutvustamisega. Tallinna Botaanikaaed paikneb 40-hektarilisel alal Pirita jõeorus ja siin kasvab avamaal ning kasvuhoonetes ühtekokku ligi 8500 nimetust taimi. Tallinna Botaanikaaia missioon on säilitada, arendada ja tutvustada rikkalikke taimekollektsioone ja herbaarkogusid ning teha teadus- ja loodusharidustööd elurikkuse säilitamiseks ja suurendamiseks. Tallinna Botaanikaaia visioon on olla kaasaegse keskkonnateadliku mõtteviisi ning aia- ja maastikukujunduse edendamise eestvedaja.

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram